top of page

VİVENSE  Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

VİVENSE hakkındaki tüketici şikayetle

Şikayet Sayısı = 20

Cevap Sayısı = 0

VİVENSE Verdikleri Sözde Durmuyorlar!

Şikayetçinin Adı: Aysun K...       Tarihi: 04 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

VİVENSE. Tüketici hakları müdürlüğüne, Vivense mobilya mağazası. 9 aralıkta Bayraklı Showroom’da 1458 tl vade farkıyla 3 taksitle ürün sipariş ettim 4 kapılı Elizza gardrop olarak. Bana 21-24 aralık arası teslim tarihi olarak yazılı belge verdiler. 22 aralıkta aradığımda bana ürünümün yılbaşından sonraki günlerde geleceğini yani belirli bir tarih vermediler.Bu sebepten dolayı ürünümün iptalini istedim.Ürünümün bana verdiği zamanında ve tarihinde ulaştıramayacaklarını söyledikleri icin bende ürünümü 22 aralıkta iptalini yaptım. Bana mail olarak ve sözlü olarak 3 ile 7 iş gününde yani yılbaşından önce kredi kartına iptalini yapacaklarını söylediler. 9 iş günü geçmesine rağmen bugün 4 ocak vivense müşteri hizmetlerini aradığımda hala bana bugünden itibaren 3 ile 7 iş günü daha diyerek bizi atlatıyorlar. Kredi kartımın 5 ocak ödemesi son günü . Bunu söylememe rağmen umursamaz bir tavırla beni atlatacak sözler söylüyorlar. Ürün elime geçmediği halde 3 taksit olan ürünün ödemesinin ilk taksidini yapmak zorunda kalacağım. Bu durumda mağdurum. Verdikleri sözlerinde durmuyorlar. Ne verdikleri tarihte ürünümü getirdiler ne de ürünümün iadesini yapıyorlar. Vivensenin müşteri mağduriyetinden ötürü gerekli cezai işlemi almalarını talep ediyorum. Benimde mağduriyetimin çözülmesini istiyorum. Teşekkürler. Bana gelen 22 Aralık'taki maili size aşağıya yazısını atıyorum: Çözüm Uzmanı (Vivense Home & Living) 22 Ara 2020 21:44 GMT+3 Merhaba Aysun Hanım, ELİZZA GARDIROP siparişinizin iptal talebi alınmıştır. Ödemeniz 3 ile 7 iş günü içerisinde bankanıza gönderilecektir. İşleminiz tamamlandığı zaman tarafınıza mail ve sms olarak bilgi paylaşılacak. Bir sonraki alışveriş deneyiminde tekrardan görüşmek dileğiyle. Sağlıcakla kalın.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

VİVENSE Kışın Ortasında Sobasız Kaldık!

Şikayetçinin Adı: Özlenen Deniz U...       Tarihi:  23 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vivense markasından şikayetçiyim. 05 Aralık’ta soba aldık, ilk taksiti de ödedik. Defalarca aradık. Sonuç yok. Kışın ortasında sobasız kaldık. Lütfen yardımcı olun mağdur olduk.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

VİVENSE Çok Mağdur Ediliyoruz!

Şikayetçinin Adı:Yaprak Ö...       Tarihi:  23 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vivense Bir ay önce ürün sipariş ettim, çoktan gelmiş olacaktı fakat 1 hafta önce kargolandı yola çıktı denilmesine rağmen hala dolabım gelmedi. Bir masa sipariş ettik, masa geldi sandalyeleri yok. 3 defa tekrar tekrar masa geldi, masa var sandalyelerim yok diyorum. Çözüm yok! Müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışıyorum, yok! Yok da yok! Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Kesinlikle çok aşırı mağdur ediliyorsunuz!

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

VİVENSE Pişmanlıktır!

Şikayetçinin Adı:Aysun Ö...       Tarihi:  15 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Yaklaşık bundan bir buçuk ay önce 797a02119378 sipariş numaralı AG3-896 kodlu üründen iki adet kitaplık sipariş vermiştim ürün elime uzun bir süre sonra ulaştıktan sonra her ikisi de ciddi anlamda hayal kırıklığı biri tamamen kırık parçaları diğeri ise boyası ve kabuğu kalkmış parçalardan oluşuyordu kırık olanı değiştirmek üzere destek merkezine durumumu bildirdim ve 3 hafta sonra ısrarcı mesajlarım sayesinde kırık olan parçaları yenisiyle gönderdiklerini sanmışlar yeni gelen parçalar tamamen başka ürünün parçaları üstelik kırık dökük aynı zamanda yemek masası da almıştık o da ayakları yamuk geldi Vivense büyük marka sanıp güvendik Vivense kesinlikle PİŞMANLIKTIR asla ama asla uygunluğuna kanmayın elinizdeki ücretten de olursunuz hala mağduriyetimin giderilmesini bekliyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

VİVENSE Bir Daha Alışveriş Yapmam!

Şikayetçinin Adı:Özüm Y...       Tarihi:  10 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Muğla Showroom dan 12.07.2020 tarihinde 10.244 TL tutarında alışveriş yaptık. Söz konusunu siparişimizin parçalarından olan Boston Koltuk takımı (2 üçlü 1 Berjer) 12.08.2020 tarihinde tarafımıza teslim edildi. Paket açılışı esnasında 3lü koltuktan birinin köşe tarafında büyük bir yırtık olduğu görüşmüş montaj ekibi tarafından kayda alınmıştır. Gelen kişiler tarafından yırtık gelen koltuğun müşteri mağdur edilmemesi adına götürülmeyeceği, yeni koltuğun en geç bir ay içerisinde geleceği o zaman yırtık olan koltuğun alınacağı bildirilmiştir. Geçen 3 aylık süre zarfında firmanızca umursamaz davranılmış, tarafımız 1 kez aranarak evimize ekip geleceği ve koltuğun onarılacağı söylenmiştir. Para verilerek alınan ve açıldığı an itibariyle yırtık olduğu görülen koltuğun tamir edilmesi akla ve mantığa aykırıdır. Firmanız beyanlarında tutarsızlık sergilemekte ve mağdur edilmekteyiz. Kesinlikle onarımını kabul etmiyorum yeni koltuğun hızlı bir şekilde tarafıma gönderilmesini ve yaşatılan mağduriyet sebebiyle her türlü yasal hakkımı kullanacağım. İçinde bulunduğumuz pandemi dönemi sebebiyle 3 ay süren gecikme boyunca anlayış göstermiş bulunmaktayız ama yenisi geleceği söylenen koltuğun şimdi tamir edilecek olmasının söylenmesi güvensizlik yaratmakta ve kesinlikle kabul edilebilir bir şey değil. Bir daha Vivense den alış veriş mi, asla!!!!!

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

VİVENSE Defolu Ürün Gönderdiler!

Şikayetçinin Adı:Meltem K...       Tarihi:  10 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vivense Tadilat için gönderdiğim defolu koltuğum 10 ekim 2020 tarihinden beri 1 ayı geçti geri gönderilmiyor. Koltuğum hakkında hiçbir yetkili bilgi vermiyor. Nerde ve ne durumda koltuğum bilmiyorum!

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

VİVENSE Çatlak Parça Göndermişler!

Şikayetçinin Adı:Derya K...       Tarihi:  2 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Internet sitelerinden yatak ve gardırop aldım. Yatak gayet iyi. Ama gardırop icin aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Çatlak parça göndermişler resmen. Kesinlikle kargoda körlememiş. Çünkü çatlayan alanda hiç bir toz ya da süprüntü yoktu. Resmen paketin içine kusurlu parça yerleştirmişler. Gardırop ihtiyacım acil olduğu icin kurulumu tamamladım. Bu arada çizik seklinde basit bir çatlak degil, biraz zorlansa kırılacak.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

VİVENSE Servis Yatağı Kurarken Kırdı Hala Değiştirmediler!

Şikayetçinin Adı:Hülya B...       Tarihi:  1 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vivense eti yatak odası takımı :25 eylülde ürünü teslim aldım .bazalı yatak istememe ragmen karyola tipi yatak getirdiler , kurulum yapıldı ertesi gün kurulum hatasından dolayı gardrop sürgü kapakları birbirine sürtmeye basladı aynı gün arayıp bildirmeme ragmen ilgilenen olmadı . Vivense nin kendi sitesine ürünün resmini atıp mail yazmama ragmen yine dönüş olmadı yaklaşık 1 hafta aradım en sonunda arıza kaydı oluşturdular ve 1 ay sonra gardrobun takılan parçasının sürten yerinin parçasını bana gönderdiler .Vivensenin servis anlayışı bu mu ben tamirci değilim. montaj elemanı değilim kendilerinin gelip kurmaları gerekmez mi kaldı ki kendi kurulum hataları olmasına rağmen... ayrıca yanlış gelen karyola tipi yatağı iade alıp 500 tl farkla baza tipi siparişi verdiler bu bir hafta içinde de ayrıca yataksız kaldım mağdur oldum. yatak geldi kurdular kurarken de yatağın kenarını kırdılar onuda 2 hafta oldu hala değişmediler ..

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

VİVENSE Böyle Rezalet Görmedim!

Şikayetçinin Adı:Mehmet Ali t...       Tarihi:  22 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

VİVENSE alsancak-İzmir mağazasından aldığımız ürünün sevkiyatı ile bilgi almak için aradığımızda ürünün yolda olduğu söylendi bende bana bir gün önce haber verileceğinin söylendiğini ama haber verilmediğini şehir dışında olduğumu ama yine de bir arkadaşımı adrese göndereceğimi söyledim.

Aradan saatler geçmesine rağmen sevkiyat gelmeyince tekrar müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım bana bölgeye 2 sevkiyat aracının olduğu birisinde ürünlerimin görülmediği ni diğer araca da ulaşılmadığını söylediler bende ivedilikle bana haber verilmesi istedim.

bir süre sonra telefonuma bir mesaj geldi ve bir aksaklık olduğu ürünlerin gelmiyeceği söyleniyordu.bunun üzerine müşteri hizmetlerini tekrar aradım bana benim iptal ettirdiğimi söylediler bende böyle saçmalık görmediğimi benim böyle bir şey söylemediğimi aksine hala arkadaşımın evde beklediğini söyledim.bana telefonla döneceklerini söylediler ama hala bir haber yok böyle rezalet ömrümde yaşamadım

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

VİVENSE Paranızı Çöpe Atıyorsunuz!

Şikayetçinin Adı:Mehmet Ali Ü...       Tarihi:  20 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vivense adlı mobilya şirketi bizi gerçekten çok mağdur etti bundan 2 ay önce yaklaşık 8 ay kullandığım mobilyalarımda suya ve ya neme maruz kalmamasına rağmen mobilyalarımda kabarmalar meydana geldi bunu firmaya bildirmemiz uzerine bize parca desteği sağlayacaklarını söylediler 1.5 ay bekledik tam parcalar gelicekti ki biz evimizi taşımak zorunda kaldık ve firmadan demonte be monte destegi almak istedik firma bize böyle bir hizmet veremediklerini fakat farklı bir firmadan bu hizmeti alırsak da mobilyaların garanti kapsamından çıkacağını söyledi biz mobilyaları başka bir firmaya söküm kurulum yaptırmak zorunda kaldık ve geçirdikleri o parçaları bile kurmadılar oysa satarken hiç böyle konuşmamışlardı her desteği sağlayacaklarını bizi ikna ettiler ki mobilyalarda hiç sağlam degil şirket bunu bildiği icin demonte ve monte olayına sadece kurulumda girip sonra karışmıyor aldığımdan bu yana 8 aydır 1 kere sorunsuz kullanmak nasip olmadı yemek takımının sandalyesi mi kırılmadı gardrobun kapağı üzerimize mi düşmedi mobilyalarımı kabarmadı hepsini yaşadık 8 ayda ve evinizi taşırsanız mobilyalar garantiden çıkıyor valla ben aldım çok pişmanım tüketici hakları mahkemesine başvurdum zaten ama kesinlikle önermem ha Vivense den mobilya almışsınız ha paranızı çöpe atmışsınız yemin ederim ayni şey.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

VİVENSE Pişmanım Bir Daha Asla!

Şikayetçinin Adı:Ganimet Er...       Tarihi:  19 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

GOLD YATAK ODASI TAKIMI ALDIK. 17/10/2020 CUMARTESİ GÜNÜ KURULUMUNA GELDİLER. ŞİFONYER AYNAMIZIN LED IŞIKLARI YANMIYOR. ŞİFONYER PUFUN AYAĞININ BİR TANESİ YANLIŞ. DOLABIN PARÇASI YOK. BAZANIN KONTRAPLAKI BÜYÜK. VE BU BÜTÜN EKSİKLERİ 15 GÜNE TAMAMLAYACAKLARINI SÖYLEDİLER. EVDE ATIM ATACAK YER YOK VE BEN 15 GÜN BU FİRMANIN SORUMSUZLUĞUNU YAŞAMAK İSTEMİYORUM. NERDE OLUMSUZLUK AKSİLİK VARSA HEPSİNİ BİZE YAŞATTI FIRMA EKSİK OLMASINLAR. ÇOK PİŞMANIM BU FİRMAYI TERCIH ETTİĞİM İÇİN. SİZ RİCAM LÜTFEN BU HAFTA İÇİ SORUNLARI ÇÖZMELERİNİ TALEP ETMENİZ.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

VİVENSE Böyle Hizmet Olmaz!

Şikayetçinin Adı:Meral C...       Tarihi:  10 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vivense hiç açıklama yapmadan planlı teslimatı iptal ettiler . Butun gün bekletip aksam 18 00 de ben sorunca mesaj attılar iptal oldu diye . Bugun eşyalar gelecek diye evden dolap ve sandalyeleri gönderdik .. bom boş kaldı. Ne zaman gelecegi belli degil . Boyle terbiyesizlik olmaz . Hiç bir açıklama yok . Boyle hizmet olmaz .

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

VİVENSE Şikayetçiyim!

Şikayetçinin Adı:Meryem Tü...       Tarihi:  11 Eylül 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vivenseden aldığım kilim halıyı beğenmeyip iadesini yaptım sürat kargoya. Birebir iade koduyla . Şu zamandır hala kargodan bir haberim sağolsun çalışan bana kargo takip numarasını vermedi. Benim genellikle kargo takip numaram ya e maile yada telefonuma mesaj olarak gelir. Vivense kargo takip numarasını istiyor yardımcı olmak için işin komiği sürat kargo da benden takip numarası istiyor zaten bana takip numarası verseydiniz size gerek kalmazdı . Beni mağdur ettiniz şu an kargom nerde nasıl bulacağımı bilmiyorum eğer en kısa zamanda kargo mu tekrar bulamazsam ilgili yerlere şikayet edeceğim sizi....

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

VİVENSE Bir Aydır Oyalıyorlar!

Şikayetçinin Adı:Sena Sez...       Tarihi:  19 Ağustos 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vivense Mağazasından Pandora gardrop baza ve koltuk aldık ürünü geç getirdiler gardrop iç kontrplağı çizik içinde geldi baza açılması gerekirken zor açılıyor hatta açmadan kullanacağız 1 ay oldu dolap için bakıma gelecekler asla gelmiyorlar avize sipariş verdim avize geldi püskülleri kopuk 1.5 aydır iade etmeye çalışıyorum iade almaya gelmiyorlar hiçbir şekilde çözüm odaklı değiller alırken şikayetlere bakmak aklıma gelmedi çok pişmanım alışveriş yaptığım için bir daha asla gerçekten dikkate alın.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

VİVENSE Gelen Ürünler Sorunlu Geldi!

Şikayetçinin Adı:Ayşe Er...       Tarihi:  13 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Üç ürün aldım. İlkinin kurulumu için iki hafta bekledim. İkinci geç geldi. Üçüncü henüz hiç gelmedi. Birincide çizikler vardı. İkincide parça kırık geldi. Üçüncüde parça eksik olduğu için bekliyorum hala.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

VİVENSE Siparişin Yarısı Teslim Edildi Yarısı Yok!

Şikayetçinin Adı:Neslihan Ak...       Tarihi:  11 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

siparişin yarısı teslim edildi diğer yarısı yok yetkili yok cevap veren yok ürün ulaşmadığı halde ulaştı mesajı atıp duruyorlar ödememi yaptığım halde ürünümü teslim etmiyorlar.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

VİVENSE Ayıplı Mal Ve Firmanın İlgisizliği!

Şikayetçinin Adı:Hülya Fi...       Tarihi:  11 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

31 Martta İzmir Alsancak Vivense den aldığım Arredo üçlü iki adet koltuk 35 gün sonra deforme olmaya başladı. Ayrıca defolar da dikkatimizi çekti. Firma yetkilisi koltukları inceledi ve tutanak tuttu. Firma ayıplı malları için benden ürün değişimini yüzde 30 ek ücret karlılığında yapacaklarını söyledi ve ben kabul etmeyip yasal yoldan hakkımı arayacağımı söyleyince geri dönüş yapacaklarını söyledi fakat arayan soran yok. E mail ime ilgili bölüme haber verildi diyorlar ama arayan yok. Şikayetimle ilgili tutanak yazışmalar ve fotoğraflar mevcuttur.Büyük bir firma olduğunu sanıyordum ama hayal kırıklığına uğradım.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

VİVENSE Ürünler Yarısı Hala Yok!

Şikayetçinin Adı:Selçuk Ya...       Tarihi:  19 Nisan 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vivense 20 mayısta yapmış olduğum siparişlerimin yarısı halen teslim edilmedi. Defalarca mail atmama ve aramama rağmen oralı bile olmuyorlar. Dalga geçer gibi ürününüz teslim edildi şeklinde mail atıyorlar. Yıllardır internet alışverişi yapıyorum böyle pişkin bir site görmedim. Allah'tan tüketici mahkemeleri varda hakkımızı arayabiliyoruz. Paramızla rezil oluyoruz. Yazık bize cidden yazık.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

VİVENSE İkinci El Ürün Gönderdiler

Şikayetçinin Adı:Eyüp Se...       Tarihi:  19 Nisan 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vivense ben yatak odası takımı aldım Vivense den ikinci el yatak odası takımı getirip takmışlar her tarafı çizik soyulmuş boyası kalkmış çatlamış gerekenin yapılmasını arz ederim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

VİVENSE Markası ve Şikayetleri Hakkındaki Yorumlar: ...

Yorum Yaz
bottom of page