top of page

Vestel Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

Vestel Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı = 124

Cevap Sayısı = 0

Vestel Paramı Aldı Sorunumu Çözmedi !

Şikayetçinin Adı: Necla T...       Tarihi: 20 Ocak 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vestel Servise bulaşık makinesini verdim. 600 tl aldilar ve makinem gene aynı sorunu yapmaya devam ediyor. Yeniden aradım. Dalga geçer gibi konuşuyorlar.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Vestel Heyet Kararına Uymadı !

Şikayetçinin Adı: Ahmet Ç...       Tarihi: 20 Ocak 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vestel Buzdolabını 3 yıl önce aldım. Aldığım günden beri bozuk en son değiştireceğiz dediler. Benim buzdolabım 4 kapılı puzzle model Size 2 kapılı dolap göndereceğiz dediler. Ben 4 kapılı dolap istemiyorum dedim, onlar da 3250 TL verirseniz aynı dolaptan göndeririz dediler, kabul etmedim. Tüketici hakem heyetine başvurdum. Tüketici Hakem Heyeti de aynısı ile değişecek dedi ,beni Vestel den tekrar aradılar. Evet davayı kazandınız ama hakem heyetinin kararı bizi bağlamaz dediler. VESTEL ALMAYIN PARANIZLA REZIL OLMAYIN

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Vestel Garantisi Olduğu Halde Para İstediler !

Şikayetçinin Adı: İlknur ü...       Tarihi: 17 Ocak 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vestel marka rustik seri aldım. Ocağın 4 gözününde boyaları kabardı. Teknik Servisin tuttuğu raporun cevabı genel merkezden kullanıcı hatası olarak geldi. Ücret karşılığı hizmet verebileceği söylendi. Hala devam eden garanti süremiz varken ve kurulum esnasında servisin ücret karşılığı sattığı temizlik ürününü alıp, temizliğinde başka ürün kullanılmamasına rağmen kullanıcı hatası denilmesini kabul etmiyorum ve ürünün değişimini talep ediyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Vestel Buzdolabımın Yenisiyle Değişmesini İstiyorum!

Şikayetçinin Adı: Serdar T...       Tarihi: 11 Ocak 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vestel marka davlumbaz, set üstü ocak, ankastre fırın, ankastre bulaşık makinası ve buzdolabını aynı anda toplam beş ürün olarak 04.12.2019 tarihinde kurulumu yapılarak aldım. Fakat ürünleri almamdan yaklaşık beş ay sonra set üstü ocağımın ateşlemesi arıza yaptı, yaklaşık dört ay basit bir parçayı değiştirmedikleri gibi yaşanan telefon trafiği sonucunda arızalı parça değişim yerine onarılarak getirildi ve monte edildi. Bu saçmalığı hazmetmeye çalışır iken bu defada buzdolabı çok gürültülü çalışmaya başladı, servis geldiğinde üç beş yerine tıklatıp tamam dedi deneyin yine ses yaparsa bilgi verin değiştirelim dedi akşamına dahada gürültülü çalışmaya başlayan buzdolabının servisin belirlediği işlem sonucu kompresöründe oluşan arıza ile invertör kartının yandığından dolap çalışmaz hale geldi, kapağında oluşmuş olan daha senesi bile dolmamış buzdolabının boya atma sorunuda eklenince Vestel genel müdürlüğünden arayan görevliye yedi yıl garantili olmadı için extradan ücret ödediğimden bu parçaların tamiratı yerine komple dolabın yenisi ile değişim talebinde bulundum. Fakat kendilerinden tam beş gün sonunda cevap gelerek sadece kompresörün ve ana kartın tamirini yapabileceklerini dolap kapağındaki boyanın tüketici arızasından olduğunu arıza kaydımı kapatacağını dile getirdi. Beş ürün aldım hepsi aynı renk olan vizon rengi diğer ürünlerde boya atma sorunu yok iken buzdolabında neden var ve iki üç yeri arıza yapmış olan bir üründen bu kadar tadilat olduktan sonra ne kadar verim beklenebilirki ? Daha önceden de kötü bir servis deneyimimiz set üstü ocak ile belgelenmiş iken bu firmanın yaklaşımına güvenmemiz imkansız Ve bu pandemi döneminde evimde buz dolapsız kalarak çoluk çocuk mağdur kalmamızda ayrı bir eziyettir. Bu kadar sıkıntıya düşmemize neden olan Vestel markadından ve genel müdürlüğünden şikayetçiyim. Lütfen buz dolabımın haklı olarak yenisi ve aynısı ile değişimini sağlayabilelim. Teşekkürler.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Vestel Servisi Arıyoruz Ama İlgilenmiyorlar!

Şikayetçinin Adı: Kevser K...       Tarihi: 09 Ocak 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vestel Servis İzmir - Arıyoruz ilgileniyorlar gelip yaptılar oldu dediler ama makinam hala çalışmıyor hata veriyor makinayı aldığımız yeri arayıp servis istiyoruz ilgilenmiyorlar çok sert bir üslup kullanıp başlarından savıyorlar.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Vestel Bulaşık Makinesi Aldım Ama Kapakta Yamukluk Var!

Şikayetçinin Adı: Osman A...       Tarihi: 03 Ocak 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vestel markasından şikayetçiyim. Bulaşık makinesi aldım ama kapakta yamukluk var. Servise göndereceğiz ama servis ücret talep ediyor. Mağdur olduk yardımcı olur musunuz?

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Vestel TV Aldım Her Seferinde Bir Sorun Çıkıyor!

Şikayetçinin Adı: İhsan Ö...       Tarihi: 01 Ocak 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vestel televizyon aldım her seferinde farklı bir sorun çıkıyor sıfır aldım ve şu an kaç gündür serviste. Bu pandemi döneminde olacak şey değil ve geri dönüş bekleyeyim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Vestel Revizyonlu TV Bozuk Çıktı!

Şikayetçinin Adı: Hülya A...       Tarihi: 29 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vestel revizyonlu televizyon sattılar bozuk çıktı. Kendi hataları yardımcı olmuyorlar her şeyi değişti yine bozuk. Ben paramı istiyorum. Şikayetçiyim Vestel markasından.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Vestel 450₺ Aldılar Sorun Çözülmedi!

Şikayetçinin Adı: Nafız G...       Tarihi: 19 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vestel marka buzdolabı servis sorunu. 02.12.2020 den bu yana dolabımızın arızası giderilmedi. 450 tl paramız alındı. Servisin telefonu:08502411830. Şikayetçiyim Vestel’den.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Vestel Çamaşır Makinem Temiz Yıkamıyor!

Şikayetçinin Adı: Kübra P...       Tarihi: 18 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vestel marka çamaşır makinası kullanıyorum temiz yıkamıyor bir çok kez servis çağırmama rağmen ürün için bir çözüm yolu bulunmadı ve bütün çamaşırlarım yıprandı.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Vestel Beyaz Eşyam Hep Paslandı!

Şikayetçinin Adı: Melek M...       Tarihi: 18 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vestelden 3 yıl önce beyaz eşya aldım eslarım hep paslandı ve boyaları dökülmeye basladı makinamda temiz yıkamıyor boyası soyuldu buzdolabından sesler gelmeye basladı bana dönerseniz sevinirim şikayetimi gözardı etmezseniz sevinirim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Vestel Çamaşır Makinesi Banyoda Geziyor!

Şikayetçinin Adı: Murat K...       Tarihi: 17 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vestel marka çamaşır makinesi 4 ay oldu aldık.. Çok gürültülü yıkama ve sıkmayı yaparken makina banyoda geziyor iki defa servis geldi amortisörleri değiştirdiler fakat sıkmada hem gürültü hemde çok sallıyor.. Makina üzerine bir şey koyamıyoruz.. Servise videoyu gönderdik.. Normal diyerek dalga geçiyorlar.. Şikayetçiyiz mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Saygılarımızla..

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Vestel Buzdolabıma 3 Kere Servis Geldi!

Şikayetçinin Adı: Yunus G...       Tarihi: 17 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vestel'den aldığımız dolaba 3 kere servis geldi. İlk servis geldi dedi ki arkadaşlar gelip bakacak değişim olur mu karar verecek. Başka arkadaş geldi yetkili servisten 1 saat araştırdı kaçak var mı bulamadık dedi gaz basıp gitti. 2 ay sonra dolap gene arıza verdi 3. Kez gelen servis görevlisi 2 saat her yerini söktü ve dolabın kaçağını buldu. Servis değişim kararı verdi yapılamaz bir kaçak olduğunu söyledi üretimle alakalı olarak video fotoğraf ve açıklamalı şekilde Vestel'e iletildiler. 15.12.2020 tarihinde gelen Vestel'den mesaj dolabınız değişime alınmıştır. Bugün 16.12.2020 tarihinde Vestel bölge sorumluluğundan beni arayıp garantisi olan dolabım için benden 5.800 TL ücret ve revizyonlu ürün yollayacaklarını söylediler. Garantisi olan ürünün servisi yapılıyor fakat değişime para isteniyor. Bu kadar saçma yaklaşım olamaz servisten gelen ustanın videoları ve kayıtları üretimle alakalı olduğunu teyit etmiştir. Bunun için bile para talep edilmesi tamamen satış kurallarına aykırıdır. Benden garanti belgesini istediler onu da yollamama rağmen beni ve ailemi 11.12.2020 tarihinden beri dolapsız bırakmışlardır ve bu 2 oldu ürünlerin hepsini pandemi sürecinde çöpe attık. Acilen dolabımın değişimini talep ediyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Vestel Çamaşır Makinem Aşırı Derecede Ses Yapıyor!

Şikayetçinin Adı: Ayça U...       Tarihi: 17 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vestel çamaşır makinam aşırı derecede ses yapıyor üstünde ne varsa yere atıyor servisle bi çözüme varamadım yapabilecek bişey olmadığını söylüyorlar çözüm merkezine video ve sorun bildirdiler ama dönüş sağlanmadı.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Vestel Çamaşır Makinemin Beyni Yandı!

Şikayetçinin Adı: Yıldız Y...       Tarihi: 9 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vestel’den 2014 yılında 9kg cme-xxl9310 çamaşır makinası aldım 6 yaşını doldurdu ve makinanın beyni yandı makinamın garantisi olsa garantiden değişirdi ama garantisi bitmiş ne yazık ki servisle ilgili bir şikayetim yok tabi üretici firmadan şikayetçiyim nasıl olur da bu kadar kısa bir sürede bozuluyor 400tl yakin masrafı var ben dar gelirli bir insanım nasıl ödüyeyim miktarı markanın makinaya sahip çıkmasını bekliyorum kaldı ki daha iki ay önce su sebili.derin dondurucu aldım şimdi bu kadar çabuk bozuluyorsa başka bir şey almam markayı değiştiririm yetkililerden yerdim bekliyorum. İyi günler dileğiyle.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Vestel Telefonum Garantiden Geldi Ama Hala Arıza Yapıyor!

Şikayetçinin Adı: Furkan G...       Tarihi: 8 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vestel Venüs v5 3 sefer garantiye yolladım hala da arıza yapıyor! Bugün bir daha yollayacağım ya paramı geri verin ya da telefonun sıfırını yollayın! 

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Regal Çamaşır Makinem Çamaşırları Kesiyor!

Şikayetçinin Adı: Metin Ç...       Tarihi: 6 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Regal marka çamaşır makinesi aldım iki ay olmadan çamaşır kesmeye başladı. Servis çağırdım inceledik arıza yok diyolar ama devamlı çamaşır kesiyor servisler gelmiyor sıkıntı yok diyor. Ben ne yapayım ve ne yapmam gerekiyor lütfen bi çözüm yaratın bu kadar ismi markası olan bi firmaya asla yakışmıyor bu tür hareketler. Ben tüketici hakem kuruluna dilekçemi verdim ve bu kıyafetlerin parasına alana kadar uğraşacağım sizinle. 

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Vestel Klimam Çok Ses Yapıyor!

Şikayetçinin Adı: Hüseyin İ...       Tarihi: 2 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vestel marka klima aldım. Çok ses yapıyor defalarca servis geldi ve ses kesilmedi şirket de yenilemiyor. 

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Vestel Buzdolabım 6 Yıl Boyunca Sürekli Bozuldu!

Şikayetçinin Adı: Ayşe H...       Tarihi: 30 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vestel buz dolabim 6yil garantisi boyunca sürekli bozuldu ve sürekli bir şekilde gecistirdiler.garanti süresi bittikden sonrada sürekli bozuldu faturaları falan hepsi mevcut iki ay da bir bozuluyor firmdan ürünü degistirmesini talep ediyoruz şimdide parça değişimi yapicaz diyorlar kabul etmiyor ücretli parça değişimini bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Vestel Saygısız Çalışanlar!

Şikayetçinin Adı: Ayşe H...       Tarihi: 30 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Vestel Buzdolabı 154 cm boy(Kurtköy-Ankara Cad No428) bayinizden buzdolabı aldık. Bize perşembe günü servis tarafından tel edilerek randevu verileceğini sadece buzdolabını fişe takacakları için ekstra başka bir ücret ödemiyeceğimizi söylemelerine rağmen söylemilen günde bizi gelmeleri için aramadılar. Ben 2-3 defa gelip gelmeyeceklerini evimde hastam olduğunu ona göre buzdolabının içini boşaltacağımı tekrar tekrar aldığım bayiğe ilettim.Ertesi gün geldiklerinde buzdolabının ambalajını açıp sadece fişe taktıkları halde gelen montaj ekibi benden ektra servis ücreti istedi ve işlerinide sanki zorla yapıyorlarmış gibi bir suratla ücreti israrla istedi. Bunu üzerine ben aldığım bayii aramak zorunda kaldım. Bayii Furkan İnen kendileriyle konuşup ikna etmeye çalıştı. Ve ekibiniz söylene söylene gitti. Size soruyorum Sn Vestel gibi büyük bir firmaya direk müşteriye yolladığı bu saygısız davranan bir ekip yakışıyormu? Çocuğumuz yaşındaki bu delikanlılar bize bir daha asla Firmanızdan alışveriş yapmamamızı davranışlarıyla gösterdiler. Kaldı ki bir hafta evvelde bir plazma tv yi başka bir bayiinizden almıştık.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Vestel Markası ve Şikayetleri Hakkındaki Yorumlar: ...

Yorum Yaz
bottom of page