top of page

THY Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

THY Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı = 14

Cevap Sayısı = 0

THY En Sevdiğimiz Firma Bizi Soyuyor.!

Şikayetçinin Adı: Tudorita T...       Tarihi:  7 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

THY bakın geçen hafta uçak bilet aldım 1470 tl yurt disi alırken peşin alınır.ertelemek istemiştim karantina nedenle 350 daha istenildi.iptal etmek zorundaydım 100 tl olur mu izdesin?en az yarı fiyat ve ya yüde 30 yüzde elli olmazsın günah degil mi efendim yazık günah en sevdim firma en güzel dediğim firma bi bakın soyuyor bizi.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

THY Uçuşumuz İptal Edildi Ve Tarafıma Bilgi Verilmedi.!

Şikayetçinin Adı: Mehmet Musa Ö...       Tarihi:  6 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Türk hava yolları 05.111.2020 ist-odesa 12:30 uçuşumuz gerekçe gösterilmeden iptal edilmiş ve tarafımı bilgi verilmemiştir. daha sonra web te kontrol ettiğimde öğrendim. tüm planımı bu uçuşa göre planlamıştım. THY mağdur etmiştir. müşteri temsilcileri ilgisizdir. yazık türkiyenin güya en büyük markası.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

THY Hakkımı Alamıyorum.!

Şikayetçinin Adı: Mehmet Hayri K...       Tarihi:  3 Ağustos 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Merhaba , bayan arkadaşıma, İzmir ödemişten  bilet aldım, 29 09 tarihine , benden habersiz benim onayım olmadan 28 09 a organize edilmiş , ve ben aldığım tarihte havalimanına bırakınca arkadaşımın öyle bir bilet olmadığını söyleyerek, o şaşırdım ve acenteyi en uygun, aradım, türk hava yollarını aradım , 2 side birbirinin üzerine suçlamayı atıp, hakkımı alamıyorum, mağdurum gereğini arz ederim .

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

THY İptal Olan Biletin Parasını İstiyorum.!

Şikayetçinin Adı: Özgür Dum...       Tarihi:  20 Ağustos 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Türk havayolları Azerbeycan bilet aldım İzmir'den İstanbul istanbuldan Bakü gidiş dönüş Azerbaycan kendi vatandaşından başka ülke vatandaşını seyahat izni vermiyor biletlerim iptal oldu paramı firmadan alabilir miyim

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

THY Biletim İptal Oluyor Hiç Bir Bilgi Verilmiyor!

Şikayetçinin Adı: Safiye Ak...       Tarihi:  28 Temmuz 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

THY Rezervasyon kodu TTLQV7 TK 2200 8,20 sefer sayılı uçağın uçuşu iptal oluyor ben 45 günlük bebeğim ve 4 yaşındaki oğlum ile sabahın 5 de yola çıkıyorum bana uçak iptali ile hiçbir bilgi verilmiyor uçuşun iptal olduğunu ben havaalanında öğreniyorum bu durum Türk hava yolları gibi çok büyük bir firmaya hiç yakışmıyor benim uçuşumu bir sonraki sefere ayarlıyorlar Ben çocuklarla o gün çok zorluk çektim İstanbul’da ulaşım hem pahalı hem zor gün içinde dört kere havaalanına gidip gelmek zorunda kaldım mağduriyetimin Türk hava yolları kurumu tarafından Hem maddi hem manevi karşılanmasını istiyorum bu konuda kararlı olacağım yardımcı olursanız sevinirim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

THY Resmen Dolandırıldım!

Şikayetçinin Adı: Eren Ba...       Tarihi:  26 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Bugün THY mobil uygulamasından bilet satın aldım fakat ücreti hesabımdan kesilmesine rağmen bilet alamadım. Ardından paranın THY transferini teyit etmek için bankamla konuştum ve transferin gerçekleştiğini söyledi. Akabinde THY müşteri temsilcisine bağlandım(yarım saat sürdü);herhangi bir işlem yapamayacaklarını , para iadesi ve biletimin 7 işgünü içinde alıp almayacağımın bir garantisinin olmadığını söyledi. Ayrıca THY sitesinden geri bildirim, Twitter’dan TK_Helpdesk tarafına direkt mesaj yazdım ama hiçbiri ilgilenmedi. Resmen THY tarafından dolandırıldım!

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

THY Mağduriyetimin Giderilmesini İstiyorum!

Şikayetçinin Adı: Mustafa Zey...       Tarihi:  23 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

THY nın, 04.07.2020.tarihine Özbekistan Semerkand havaalanından kalkış bileti aldım ama kalkış iptal oldu diyerek tekrar ileri bir tarihe uzatmak istiyorlar. Bundan öncede aynı yukarıda yazılı tarihe uzatmışlardı. Benim esim dört aydır orada bu durumdan dolayı mahsur kaldı Biletimin, 01.07.2020 tarihine Özbekistan Taşkentten kalkacak uçak seferine değiştirilmesini istiyorum. Bu konuda THY olmaz diye kabul etmiyor bana bu mağduriyetimin giderilmesi için yardım etmenizi arz ederim. Saygılar.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

THY Sıfır İlgi!

Şikayetçinin Adı: Doğancan Cey...       Tarihi:  13 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

türk hava yolları firması uçuşları art arda iptal ediyor ve müşteri hizmetlerini defalarca aramama rağmen telefonlara cevap verilmiyor. sıfır ilgi.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

THY Resmen Dolandırıyor!

Şikayetçinin Adı: Güzel Ek...       Tarihi:  6 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

06 06 2020 saat 19:15 Türk hava yolları uçağın kalkışından hemen hemen bir saat önce hava yolunda hazır bulunduk. Yolcuları alan personel önümüzdeki yolcuyu almasına rağmen bizi almayıp bekletti.personelin karşılıklı koltuk eksikliğini konuşmasına ve 4 boş koltuğumuzun olması gerekirken iki boş koltuğumuzun olduğu tartışmalarına şahit olduk ve bizimde 4kişilik yer ayırdığımız halde yerin olmadığını birbirleriyle konuşan çalışanın eşya alan bandı kapatmasını istedi. Sabiha Gökçene yolcu var bandı kapatmayın dememe rağmen duymazdan gelip beklememizi söyleyen personel sonradan bize geç kaldığımızı söyleyip ek ücret istedi ve bizden 405 lira daha ek ücret alıp bilet tarihini 09 06 2020 tarihine erteledi. Bizden alınan bu ücretin haksız olduğunu ve gidiş dönüş zararımızın karşılanmasını talep eder gereğinin yapılmasını arz ederiz.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

THY Müşteri Memnuniyeti Sıfır!

Şikayetçinin Adı: Faruk Utku...       Tarihi:  8 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Türk havayolları 1 Haziran da uçak bileti aldım web sayfası üzerinden soy ismimin son 3 harfini sistem yanlış girmiş 5 Haziran’da uçuşum vardı 4 Haziran’da chekin yaptırdım ve orda soy isim hatası yaptığını fark ettim ve düzeltmeleri için türk havayollarını aradım ve bana dönüş olması ve 4 Haziran’da aradım 5 Haziran sabahı bana dönüş oldu ve düzeltme yapamadıklarını söylediler bende dedim ki madem soy işim hatası var neden firma bana chekin yaptırdı benden extra 35 TL koltuk parası kesti bu konuyla ben tamamen internet sayfasının yapmış olduğu bir hatanın mağduruyum gereğini yapmadılar toplam da 438 lira bendem ücret alındı sadece paramı aldılar müşteri memnuniyeti yok bu konuyla alakalı büyük mağduriyet yaşadım yardımcı olursanız bana çok sevinirim söz konusu kesinlikle para değil burda.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

THY Uçuşumu İptal Etti!

Şikayetçinin Adı: Nergis Al...       Tarihi:  1 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Türk havayolları uçuşumu iptal etti. Hiç bir sekilde müşteri hizmetlerine ulaşamamaktayım. Internet sitesinden 4 saattir uçuş değiştirme yapmak istiyorum fakat sitesi çalışmıyor yoğunluk nedeniyle hizmet verilememektedir gibi bir açıklama var. Sosyal medyadan bakıyoruz yüzlerce insanin ucusu değişmiş fakat kimse ulaşamıyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? Sn.NERGIS ALTINDAG, VIM52E nolu rezervasyonunuzda kayıtlı 06 Haziran tarihli TK7340 SAW 08:45 BJV 10:05 olan uçuşunuz iptal edilmiştir. Detaylı bilgi ve ücretsiz değişiklik işlemleriniz için internet sitemizi (http://bit.ly/tkrezs) ziyaret edebilir ya da Anadolu jet Çağrı Merkezimize (444 25 38/+90 850 333 0 849) ulaşabilirsiniz. Teşekkür ederiz. B016

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

THY Paramıza El Koydu İade Yapmıyor!

Şikayetçinin Adı: Halil Kara...       Tarihi:  28 Nisan 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Thy bilet iademi yapmıyor neymiş uçuş yasağı kalktıktan 60 gün sonraya diye bekletiyorlar paramıza el koymuşlar 30 Mart uçuşumuz vardı iptal Etiler şu an çalışmıyorum onda o parama ihtiyacım var gereğinin yapılmasını rica ederim iyi çalışmalar.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

THY Virüs'den Yararlanarak Fiyatlara Zam Yaptı!

Şikayetçinin Adı: Refik Kuş...       Tarihi:  28 Mart 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Korana virüs etkisiyle Kıbrıs'ta okuyan evlatlarımızın uzaktan eğitim göreceği kesinleşti. Normal koşullarda sezona göre uçak bilet fiyatları 200,00-T.L. ile 500,00-T.L. arasındaydı. Bu mecburi dönüş durumunun gerçeklik kazanmasıyla beraber uçak bilet fiyatları 700,00-T.L. ve üzerine çıkmaya başladı. Ki vergiler düştüğü halde fiyatlar arttı. Kıbrıs'tan Türkiye'ye gelmesi gereken öğrenci sayısı 17,000 Kişi . Çalışmıyor durumdayken salgın kisvesine sığınıp da ZAM YAPAN HAVAYOLLARINI KINIYORUM. Gerekli mercilere iletileceğine ve en azından normal fiyatlara çekilebileceğini umut ediyorum. Teşekkürler.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

THY Beni Mağdur Etti!

Şikayetçinin Adı: Kaan Gün...       Tarihi:  28 Mart 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Erzurum'daki Snow Board yarışları için Erzincan uçağına bindim. Erzincana varıp otobüsle Erzurum'a geçecektim. Anadolu Jet önce rötar yaptı sonra da Erzincan'a varınca bagajları getirmediklerini açıkladı. Ertesi gün teslim edeceklerini söylediler ama benim için çok geçti. Yarışmalar sabah yapılıyor ve yarışları kaçırıyordum. Erzurum'a gitmemin hiçbir nedeni kalmamıştı. THY bana sormadan bagajımı bırakmış. Nedeni de uçak kötü hava şartında ağır yük ile inemezmiş. Bu nedenle bize sormadan bagajların yarısını İstanbul'da bırakmışlar. Bana deseler bagajlarınızı sonra getireceğiz. Hiç binmezdim uçağa. THY gidiş dönüş uçak bileti, otobüs bileti ve otel konaklama ücretimin yanmasına neden oldu. Bu nedenden dolayı THY ye yazı yazdım ama geri dönüş sürem 21 günü geçtiği için yardımcı olmayacaklarını söyleyip kestirip attılar konuyu. Bana yaşattıkları rezalet, stres, 6 saat havalimanında bekletme eziyetlerini böyle bir neden ile olmamış gibi davranıyorlar. Bütün bu sorunların kaynağı THY'dir ama hiçbir mağduriyet yaratmamış gibi müşteriyi kendi halinde bırakıyor. Müşteriye sorun çözeceğine yeni sorunlar yaratıyor. Bir yılda onlarca uçuş yapıyorum. 10,000 TLnin üstündeki fiyatlarda biletler alıyorum ama THY bana 1100 TL'lik mağduriyetini ödeyemiyor. Bundan sonra tercih etmeyeceğim ve tercih ettirmeyeceğim bir firma oldu. Sorun yaşarsanız ve geri bildirimde gecikirseniz bu muamele ile karşılaşacaksınız. Herkesin bilgisine!

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

THY Markası ve Şikayetleri Hakkındaki Yorumlar: ...

Yorum Yaz
bottom of page