top of page

Trendyol Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

Trendyol Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı =232

Cevap Sayısı = 0

Trendyol Siparişim Başkasına Gitti !

Şikayetçinin Adı: Fatma A...       Tarihi: 20 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Trendyol Ben bir tel pano aldım 1 hafta bekledim ve sonunda kargoya verildi. Fakat bana bugün Aydın A… diye birine teslim olduğu ile ilgili bir mail geldi gereğini yapın. Lütfen

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Trendyol Stoklarını Kontrol Etmiyor !

Şikayetçinin Adı: Fatma D...       Tarihi: 20 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Trendyol Perspektif markalı bir ürünü 13.01.2021 de satın aldım. En geç 20.01.2021 teslimatını beklerken kendi kendilerine iptal edip hiçbir gerekçe sunulmadan ve ürün hiçbir yerde de kalmamış bu nasıl satıcılar. Stoklar kontrol edilmiyor sanırım. Beni bir hafta bekletmeseydiler, ürünü tedarik edebilirdim fakat simdi bulamıyorum. Kendilerinede ilettim. Ben ürünü istiyorum paramı değil şikayetçiyim trendyoldan

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Trendyol Aldığım Ürün Gerçek Değil!

Şikayetçinin Adı: Özlem A...       Tarihi: 20 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Trendyol Mustafa yerinden Omomatik aldım marketlerde satılanlardan sandım ama elimize geçen Omomatik paketi Omomatik paketi çakması. Deterjan desen merdiven altı yapılmış gibi ve firmaya ulaşamıyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Trendyol Aldığım Ürünü Yanlış Gönderdiler!

Şikayetçinin Adı: Hasan E...       Tarihi:  09 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Trendyol - Aldığım ürünü yanlış gönderdiler iade ettim ürünü kabul etmediler 2 haftadır ürün kargoda bekliyor alırken iadesinin oldugunu belirtmişlerdi.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Trendyol Hiç Kullanmadığım Bir Ürünü Bana Zorla Satamazlar!

Şikayetçinin Adı: Pınar Ç...       Tarihi:  08 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

TRENDYOL - Öncelikle, birazdan yazacağım mağduriyetimle ilgili 3 farklı müşteri hizmetleri personeli ile görüşüp, hiçbir şekilde çözüm odaklı olmadıklarını gördükten sonra, bu şikayeti yazmaya karar verdiğimi belirtmek isterim. Sipariş no 39854509 olan Yılbaşı Çam Ağacı isimli ürünü 21.12.2020 tarihinde teslim aldım. Ürün ofisimde kutulu bir şekilde bekledi. Ürünü hiç açmadım kutusundan çıkarmadım. İade etmeye karar verdim ve ürünü sokağa çıkma yasağı süreci geçtikten sonraki ilk gün 04.01.2021 Pazartesi günü iade etmek için kargoya verdim. Ürün bugün tedarikçiye ulaşmış (07.01.2021) ve tedarikçiniz (Buluttabul) kendi uydurduğu, hiçbir geçerliliği olmayan, saçma bahanelerle ürünümü red etmiştir. Bakın tekrar ediyorum: Ürünü hiç kullanmadım, paketinden bile çıkarmadım. Ne hakla, hangi kötü niyeti ile iadem reddedilir? Trendyol'un bu konuda hiç mi ağırlığı bulunmamaktadır. 545 TL ödediğim bir ürünü tedarikçiniz bana zorla satmaya çalışmakta, iade etme hakkımı gasp etmektedir. Bu hırsızlıktan başka bir şey değildir! Konuştuğum ve yazı yoluyla iletişim kurduğunuz iki farklı personelin ikisi de, konuya çözüm odaklı yaklaşmayıp, tedarikçinin gönderdiği yazıyı okuyarak, beni susturmaya çalışmışlardır. Buradan şu net bir şekilde anlaşılmaktadır ki: Trendyol taraf tutmaktadır. Mağdur müşterinin değil de, ürünü zorla satmaya çalışan, ürün bedelinin zorla üstüne konmaya çalışan tedarikçinin tarafını tutmaktadır. Trendyol'dan binlerce TL'lik alışveriş yapan; elit ayrıcaklı müşteri olarak şunu anladım ki, Trendyol'un niyeti bütünüyle ürünü satmak- müşteriye ürünleri zorla kabul ettirmek! Sattığı malın arkasını takip edemeyen, iadesini üstlenemeyen bu tavır Trendyol'a yakışmamaktadır! Hiç kullanmadığım, paketini dahi açmadığım bir ürünü bana zorla satamazlar! Bu dolandırcılığın farklı bir formudur. Ürünü istemiyorum ve iade hakkımı kullanıyorum… Lütfen gerekeni yaparak, iade sürecinin tamamlanmasını sağlayınız. Buradan Trendyol' a ufak bir tavsiye: kendi uydurduğu bahanelerle ürününü müşteriye zorla dayatan, müşterinin iadesini türlü dalavereyle reddeden tedarikçilerle çalışmayınız. Bu gibi mağduriyet dolu alışverişler biz müşterilerin Trendyol'a karşı güven kaybı yaşamasına neden olmaktadır. Bu mağduriyetimin derhal gidermeniz hususunda konuyu bilginize sunarım.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Trendyol Sipariş Vermediğim Halde Kartımdan Para Çekildi!

Şikayetçinin Adı: Sevda A...       Tarihi:  08 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Trendyol sipariş vermediğim halde kartımdan ücret çekilmesi bu durum beni mağdur etti şikayetçiyim sonuna kadar. Lütfen yardımcı olun mağduriyetim giderilsin. 

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Trendyol Siparişim 3 Aydır Elime Ulaşmadı!

Şikayetçinin Adı: Güllü K...       Tarihi:  07 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Trendyol/stoker. Aldığım ürün 3 aydır elime ulaşmadı ama ücreti aldılar 3 aydır ne müşteri hizmetleri ilgileniyor ne bir şey sadece bizi anladıklarını söyleyip duruyorlar.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Trendyol Siparişimi Başka Yere Bırakmamışlar!

Şikayetçinin Adı: Gamze M...       Tarihi:  04 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Trendyol’dan konsume satın aldım fakat benim yerime başka yere bırakmışlar. Bu durumda mağdur olmama rağmen kendileri bunu sanki ben kaybetmişim ya da ürünü almışım gibi sürekli bana almış gibi dekont gönderiyorlar. Kime teslim edildiği bile belli değil. Taşın altına elini biri koyacak. Müşteriye ne kargodan ve iş bilmediklerinden.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Trendyol Ne Ortada Ürün Var Ne de Ücreti Geri Alabildim!

Şikayetçinin Adı: Melike K...       Tarihi:  04 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Trendyol’da Eplanet bilişimden 29 Kasım tarihinde sudocrem biocodex bebek bakım kremi siparişi verdim. Siparişim hala gelmedi ve destek hattından yardım bilgi istediğimde sürekli 10 gün 10 gün diye diye oyalayıp duruyorlar. Ne ürün var ne de ödediğim ücreti geri alabildim oyalamaları ve hiçbir bilgi verilmemesi net bir şey söylenilmemesi de cabası.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Trendyol Çok Ciddiyetsiz Bir Firma!

Şikayetçinin Adı: Gülcan K...       Tarihi:  04 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Trendyol. Çok ciddiyetsiz bir firma ayni sıkıntıyı banada yaşattılar. Ürünleri indirimli gösterip sıralamada fiyata göre sıraladığında kampanyalı diye almış oluyoruz. Sonra iptal ediyorlar bu trendyolun bir hilesidir. Satın aldığım ürünü kampanyalı fiyat diye iptal ettiler. Ben hangi fiyatı gördüysem o fiyat aldım sonra baktım Aldığım botun diğer numaralarında fiyat yükseltmişler. Maalesef hiç bir açıklama da yapılmadı Trendyol beni hile ile madur etmiş durumda. Şikayetçiyim bu nedenle ticaret Bakanlığı'na ve tüketici heyetine durumu bildireceğim. Bu mağduriyeti yaşayan bir bende değilmişim. Trendyol insanları kandırmakta. Güvenilir olmaktan çıktı.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Trendyol Bana Hiçbir Kargo Bilgisi Vermedi!

Şikayetçinin Adı: Neslihan K...       Tarihi:  04 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Trendyol uygulamasından ödemesini yaparak ürün aldım. Bana ne kargo bilgisi ne de bununla ilgili bir bildirim gelmedi. Ben nereden bileceğim kargomun nerede olduğunu. Şikayetçiyim trendyoldan.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Trendyol Para İademi 11 Aydır Yapmıyor!

Şikayetçinin Adı: Feride A...       Tarihi:  03 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Trendyol tedarikçisinden aldığım ürünü iade ettim. Tedarikçi taşınmış ortada yok. Trendyol para iademi 11 aydır yapmıyor. 11 aydır sürekli arıyorum. Artık sinirlerim bozuldu. Lütfen yardımcı olun şikayetçiyim Trendyol’dan.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Trendyol'dan Mağduriyetimi Gidermedi!

Şikayetçinin Adı: Pelin K..       Tarihi:  31 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

TRENDYOL EKSPRES E VERİLEN ÜRÜNÜM ELİME GELMESİ GEREKEN TARİHİN ÜZERİNDEN GÜNLER GEÇMESİNE RAĞMEN GELMEDİ ARAYIP SORDUĞUMDA BİR BİLGİLERİNİN OLMADIĞINI KARGODA KAYBOLMUŞ OLABİLECEĞİNİ VE İLGİLENECEKLERİ SÖYLEDİLER 2 GÜN SONRA TEKRAR ARADIM VE BANA YİNE BİR BİLGİLERİNİN OLMADIĞINI SÖYLEDİLER HİÇBİR ŞEKİLDE YARDIMCI OLMUYORLAR ÜRÜN HALA YOK İADESİNİ TALEP ETTİM HALA İADEDE OLMADI ŞUAN NE ÜRÜN ELİMDE NE DE PARAM İADE EDİLDİ BÖYLE KÖTÜ BİR FİRMA HAYATIMDA GÖRMEDİM SAKIN AMA SAKIN TRENDYOL EKSPRESLE ÇALIŞMAYIN!

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Trendyol'dan Mağduriyetimi Gidermedi!

Şikayetçinin Adı: Can Ö..       Tarihi:  29 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Trendyol firmasına yılbaşı üzeri bazı siparişler verdim Aralık ayı 15’inde 17 Aralık itibarı ile ürünlerim gelmeye başladı, bir ürünün açıklamasında 17 aralıkta kargoya verildi yazıyordu ürün gelmeyince her gün kargo takibe baktım kargo ayın 19 da Tuzla dağıtım merkezinde olduğu bilgisi vardı ve hiç değişmedi ancak bugün ayın 29 da trendyol a iade edildiği bilgisi geldi konu ile ilgili trendyol müşteri hizmetlerini aradım, bu kargonun bana asla gelmediğini ayın 20 sin den beri takip ettiğimi ürünü istediğimi aynı siparişte yer alan ürünlerin geldiğini hatta biz evde yokken gelen kargoların müstakil ev olduğu için verandadaki masanın üzerine bırakıldığını defalarca anlatmama rağmen yapacak bir şey yok. İnceleyip 12 gün sonra para iadesi yapacağız demekten başka bir cevap alamadım. Benim mağduriyeti ne olacak desem de biz kargoya cezai işlem uygularım dediler bunun bana faydası olmadığını defalarca söyledim ama süreçlerinin bu olduğu açıklandı, size tavsiyem özel günler için asla trendyol sipariş vermeyiniz, rezil olma ihtimaliniz çok yüksek hiçbir hatanız yokken kargodaki elemanın boş vermişliği yüzünden yaşadığınız rezillikte çok olağan karşılanıyor ve hiçbir şey yapamıyorsunuz.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Trendyol'dan Aldığım Ürün Hala Gelmedi!

Şikayetçinin Adı: Emre T..       Tarihi:  28 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

TRENDYOLDAN ALDIĞIM ÜRÜN HALEN GELMEDİ SATICIYA ATTIĞIM MESAJLARI ENGELLİYOR SATICI FİRMANIN İSMİ TOPTANKAPIM LÜTFEN YARDIMCI OLUN.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Trendyol Aldığım Ürünle İlgili İade İşlemi Yapılmadı!

Şikayetçinin Adı: Mustafa M...       Tarihi:  24 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Trendyoldan Golf master saç ve sakal marka tıraş makinesi aldım fakat gelen ürün sadece saç kesme olduğu için hem Trendyol’u hem de gold master ithalatçı markasını aramamıza rağmen ürünle ilgili iade işlemi yapılmamıştır. Satıcının gerekçesi ürün açıldığı için alamayız ben tüketici olarak ürünün özelliklerine bakarak aldım fakat sakal almadığı için ürünü iade etmek istedim fakat ilgilenmediler bir tüketici olarak mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. 

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Trendyol Siparişim 20 Gündür Gelmedi!

Şikayetçinin Adı: Ali Osman K...       Tarihi:  20 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Trendyol. Fifa 2021 futbol oyunu aldım ödemesini yaptım yaklaşık 20 gün oldu ürün teslim edilmedi trendyoldan almıştım ve şu an mağdur edildiğimi düşünüyorum gereğinin yapılmasını arz ediyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Trendyol Taytı 2 Kez Kargoya Verdim Bana Geri Gönderdiler!

Şikayetçinin Adı: İnci A...       Tarihi:  19 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Trendyol termal tayt aldım fakat tayt göründüğü gibi değildir. Üstündeki kat kopmuş hijyen yönünden alamayız dediler ve 2 kez kargoya verdim geri gönderdiler bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Trendyol Bana Eksik Ürün Gönderdi!

Şikayetçinin Adı: Gizem A...       Tarihi:  18 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Trendyol. Kesinlikle bana eksik ürün gönderimi yapıldı ve diğer ürün gönderilmedi iletişim merkezi her seferinde eksik bilgi verdi. Şikayetçiyim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Trendyol 2 Aydır Beklediğim Siparişi İptal Ettiler!

Şikayetçinin Adı: Turgut K...       Tarihi:  18 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Trendyol’dan 2 ay önce masa ve sandalye aldım her yerden indirim reklamlar dolaşıyordu indirim adı altına Reklamdan başka bir şey değildi siparişimi verdim sandalye geldi masa yı iptal ettiler sonra tekrar masa aldım yine gelmedi 2 ay oldu geliyor dediler yine iptal ettiler konuyla ilgili adli makamlara başvurmayı düşünüyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Trendyol Markası ve Şikayetleri Hakkındaki Yorumlar: ...

Yorum Yaz
bottom of page