top of page

SIEMENS Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

SİEMENS Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı = 18

Cevap Sayısı = 0

SİEMENS Garantisi Olduğu Halde Para Aldılar!

Şikayetçinin Adı: Mehmet G...       Tarihi: 18 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Siemens fırınlı Ocak aldım. Alttan ısıtmıyor diye ilçemize gelen yetkili memura bakmasını söyledim. Ariza servis numarası aramıştım. Geldi baktı bazı özelliklerini bilememişim Garantisi olduğu halde benden 50 tl aldı.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

SİEMENS Parçaları Değiştirmek İçin Çok Para İstiyor!

Şikayetçinin Adı: Nurettin K..      Tarihi: 18 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Siemens marka bulaşık makinası bardakları çiziyor. Servis geldi baktı gitti. Birde bardak alıp haber vereceklerdi. 2 yıl oldu sonuç sıfır. Çamaşır makinası bile ses yapıyor. Kazan değişecek deyip neredeyse makina fiyatı istiyor. Bu mu sorumluluk anadoludaki evime üçte bir fiyata SEG Marka iki makina aldım. Sorun yok marka boşuna sadece para tuzağı.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

SİEMENS Aldığım Ürünün Değiştirilmesini Talep Ediyorum!

Şikayetçinin Adı: Esma M..      Tarihi: 09 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Siemens - Yaklaşık bir buçuk yıl önce Siemens’ten ankastre fırın aldım pişirmesinden memnun kalmayıp bir ay sonra servis çağırdım. Servis bana pişirme önerisi söyleyip geriye gitti fırınımın altı pişirmiyor üzerini güzel pişiriyordu önerilerinin yaptığını söylediğim halde hata devam etti tekrar servis çağırdım Pandemi dolayısıyla sağlık çalışanı da olduğundan önceleri servisi erteledim. Geçenlerde yeniden servis gelince bana bir sıkıntının olmadığını sadece fırını çalıştırıp çalışıyor deyip gittiler. Benden 75 TL servis ücreti talep ettiler havalandırma panel tırnağın kırık olduğu için bunun servisten değiştirip değiştirmeyeceğini sordum onlarda ücret talep ettiklerinden vazgeçtim ama bunun pişirme ile hiçbir alakası olmadığını belirttim. Servis fişine de bunu yazıp gittiler itiraz ettiğim halde sorun aynı şekilde devam ediyor Siemens gibi büyük bir firmanın benden servis ücreti talep etmesine ve ürünümün kesinlikle memnun kalmadığı mı belirtmeme rağmen ilgilenilmesine istinaden bu mesajı yazdım ürünümün değiştirilmesini talep ediyorum ya da sorunun çözülmesini...

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

SİEMENS Servisinin Verdiği Eski Kartla Orjinal Kart Kodu Tutmuyor!

Şikayetçinin Adı: Zafer A..       Tarihi: 15 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Siemens marka kurutucum var servis geldi anakart bozuk değişecek dedi bende değiştir dedim ve eski kartı sokup yenisini taktı bende eski kartın üstündeki kodun resmini cektim ama taktığı yeni kartta çalışmadı ve makineyi götüŕdüler 4 gün sonra getirdiler ve eski kartımı bana iade ettiler ama bana verdiği eski kartla yani benim orijinal kartla resimdeki kod birbirini tutmuyor ne yapmam lazım saygılar.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

SİEMENS Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamıyor ve Ses Yapıyor!

Şikayetçinin Adı: Hatice Ş...       Tarihi: 8 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Siemens bulaşık makinesi temiz yıkamıyor ve ses yapıyor. 1 yıl önce pompa motoru değişti ses arttı servis çağırdım ses normal dedi 20.11.2020’de servis tekrar çağırdım pompadan geliyor ses dediler değiştirmek için 600 TL talep ettiler şu anda çalışmıyor makine kendi hatalarının yüzünden kesinlikle Siemens marka hiç bir şey almıyacağım başka marka araştırıyorum şu anda.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

SİEMENS Bulaşık Makinesi Aldığım Günden Beri Sorunlu!

Şikayetçinin Adı: Suna Y...       Tarihi: 7 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Siemens bulaşık makinası aldığım günden beri sorun yaşıyorum. Daha dün servis geldi kimyasal madde kullandılar makinaya yıkama yaptılar her bulaşıktan sonra sürekli yağ birikintisi kalıyor makinada dünyanın servis ücretini ödedim en üst model aldığım makina hiçbir şekilde servis çare bulamadı mağdurum ve şikayetçiyim. Gereken yerlere de şikayet edeceğim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

SİEMENS Servis Çok Kaba Davranıyor!

Şikayetçinin Adı: Devrim K...       Tarihi: 26 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Siemens servis maşallah elemanlarımız bizi dövmek için resmen bahane arıyorlar sizin seçtiğiniz elemanlarımız bir dahada ne bana benim yakınıma nede tanıdığıma kesinlikle satamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

SİEMENS Olan Güvenim Sarsıldı Bir Daha Tavsiye Etmiyorum!

Şikayetçinin Adı: Hakan B...       Tarihi: 23 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Ekimin 31inde kurutma makinesi aldım .alırken özellikle teslimat tarihini sordum benim için önemliydi. kasımın 2. haftasında teslim edilecek denildi.Ancak bugün yani 24 Kasım'da aradığımda aralığın son hafta teslim edileceği söylendi.sebep olarakta pandemi süreci bahane gösterildi. pandemi 9 aydır hayatımızda ve ben siparişi Kasım'da verdim o zaman bana iki hafta deyip şimdi aralığın sonu deniliyor bizi mağdur ediyorlar .ben bütün beyaz eşyalarımı Siemensten aldım güveniyordum herkese de tavsiye ediyordum ancak güvenim sarsıldı kimseye bu saatten sonra tavsiye etmem kandırıldık.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

SİEMENS Sebil Soğutmuyor!

Şikayetçinin Adı: Nihal Ç...       Tarihi: 11 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Siemens sebil soğutmuyordu servis geldi 2 gün sonra sebili getirdi ama onarılmamış parayı alıp gitti şu an 10 gündür gelipte onarmıyorlar resmen dolandırıldım.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

SİEMENS Buzdolabı Bozuk Çıktı!

Şikayetçinin Adı: Nilgün De...       Tarihi: 26 Ağustos 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Siemens Buzdolabı aldım.Bozuk çıktı.Genel müdürlük dahil hiçbir yetkili ilgilenmiyor.Çok mağdurum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

SİEMENS Makinemin Kurulumu Yapılmadı!

Şikayetçinin Adı: Vijdan K...       Tarihi: 29 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

25.06.2020 Perşembe günü 19.00/20.00 sıralarında Bursa Korupark AVM deki Media Mark tan Siemens marka bulaşık makinası aldık(Fatura esim Bülent Can Kuzu adına) bize cuma gunü teslimat kotası dolduğu için cumartesi günü teslim edilir kurulum sağlanacağı söylendi. Biz 300 tl ödeyerek 5 yıl Media Mark garantisi yaptırdık. Servisle ilgili sorun yaşamayacağımızı sıkıntı olduğunda onların ilgileneceği söylendi. Ama 27.06.2020 cumartesi gunü makina teslim edildi. Saat 17.00 oldu kurulum için gelen olmadı Mesia Markı aradım. Telefona çıkan bayan saat 20.00 ye kadar bekleyin gelmezlerse arayın bize saat 22.00 ye kadar ulaşabilirsiniz dendi. Gelen olmayınca saat 20.08 de gelen olmadı diye yine tlf çıkan bayana söyledim. Hanımefendi ben size bu numaranızdan döneyim dendi maalesef bu zamana kadar dönen olmadı. Hatta esim bugun Media Mark genel merkezi aradığında kurulum icin Siemens nosu verilmiş yapılan görüşmede kurulum icin servis bilgilendirilmemiş. Kısacası malı aldık dakika bir gol bir. Media Mark tan golü yedik.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

SİEMENS Kendi Hatasını Düzeltmedi!

Şikayetçinin Adı: Nesibe Çak...       Tarihi: 28 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

SİEMENS marka bulaşık makinası hem tamir için götürürken hemde getirdiklerinde düşürüp alttaki plastik kısmını kırdılar vidayla tutturulur teslim edildi. Ana bir haftadan fazla orda kaldı hatalarını yerinde düzeltmediler.600 TL ücret aldılar . Hiç haketmiyorlar hiç tavsiye etmem.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

SİEMENS Gıdalarım Bozuldu Hala Yapıldı!

Şikayetçinin Adı: Suna O...       Tarihi: 9 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Dolabım dipfriz dışında soğutma yapmıyor 1.gelişlerinde dolabı boşalttım, buzunu kaynar suyla, fönle, kırarak açtılar, parça değişmesi gerekiyor elimizde yok ithal edeceğiz deyip gittiler. 2.gelişlerinde tekrar dolap boşaltıldı, parça değişti, 500 lira ödeme yapıldı, sabaha kadar dolabı açık tutmam çalıştırmamam söylendi, öylen çalıştırdım. 3.defa bayram öncesi geldiklerinde dolabı 48 saat çalıştırmayın açık tutun dediler, onu da yaptım, bi süre çalıştı gene çalışmıyor. Yarın tekrar gelecekler, gıdalarım 3 defa bozuldu, bu 4. Çok büyük zararım var.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

SİEMENS İş Ahlakı Sıfır!

Şikayetçinin Adı: Mustafa Ta...       Tarihi: 17 Nisan 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Siemens IQ 300 marka bulaşık makinem aldığım gunden beri çatal kasklarımda pas lekeleri bırakıyorum servise arayıp söylediğimde deterjandır tuzu eksiktir parlatıcına bakın falan filan hiç bir şeyi eksik değil tuzu parlatıcısı her şeyi tam ve finish marka deterjan kullanıyorum hiç memnun değilim üstelik çok bulaşık doldurmama rağmen güzel yıkanıyor kalıntılar bırakıyor tavsiye etmiyorum çok şikayetçiyim bu durumdan.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

SİEMENS İş Ahlakı Sıfır!

Şikayetçinin Adı: Mustafa Ta...       Tarihi: 17 Nisan 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Siemens fırının bozulduğunu servisinize bildirdik. 14.4.2020 de elemanlarınız geldi. Fırının kartının bozulduğunu, yenisiyle değişmesi gerektiğini belirtip yeni kart için de 760.-₺ ödememi istediler. İstenen miktarı fazla bularak yaptırmadım. Bugün (17 Nisan 2020) fırını bir elektrikçiye gösterdim. Kartın bozulmadığını belirterek tamir etti. Basit bir arızaymış. 50 ₺ tamir masrafı ödedim. Bu durumda nasıl bir sorgulama yapacağınızı bilmiyorum ama bence ya firmanızın ya da elemanlarınızın ya da her ikisinin “ iş ahlakını” sorgulamanız gerekir diye düşünüyorum. Konu ile ilgili olarak bana dönmenizi ve alınan 50₺nin de tarafıma ödenmesini bekliyorum.(servis elemanlarınız 50₺ servis bedeli aldı).

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

SİEMENS Teşhir Ürün Gönderdiler Yeni Ürünlerimi İstiyorum!

Şikayetçinin Adı: Gül Doğan Er...       Tarihi: 8 Nisan 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

SIEMENS Uçar Makina dan Ankastre Ocak set aldım ve kurulum esnasında teşhir ürün gönderdiklerini farkettim. Aldığım bu firmayla görüştüm ve değişim yapmayı kabul ettiler.Fakat Mart ayı ortalarından bu güne kadar fabrikadan talep ettiklerini söylediler.Yapacak bir şey yok dediler.Aile saadetim bozuldu.Ürünlerin en kısa zamanda yenileriyle değiştirmelerini rica ediyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

SİEMENS Firma Malına Sahip Çıkmıyor!

Şikayetçinin Adı: Taha Yasin Yük...       Tarihi: 11 Nisan 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Siemens marka ankastre Fırın , garantisi devam etmekte. Firma kendileride kabul etti bizim herhangi bir kusurumuzdan olmayan fırının iç tarafında bir emaye oluşmuş. Firma bunun tamir edilecek bir şey olmadığını söylemekte ve değişimin de çalışmasını engellemediği için olmayacağını söyledi . 2500 tl ye aldığım fırında neden kusur olmasını isteyim ki ? Firma kesinlikle malına sahip çıkmıyor.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

SİEMENS Ürünlerinin Arkasında Durmuyor!

Şikayetçinin Adı: Mehmet Emin Beş..       Tarihi: 31 Mart 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

SIMENS BULAŞIK MAKİNASI İLE İLGİLİ SORUNLARIMI SERVİSE İLETİYORUM. SERVİS BANA SİZİN 6 AY GARANTİNİZ KALMIŞ BİZ BAKIM İÇİN GELİRSEK SİZDEN PARA TALEP EDECEĞİZ ÖDERSENİZ GELİRİZ ÖDEMEZSENİZ GELMİYORUZ DİYORLAR VE GELMEDİLER SIMENS SERVİSİYLE SÜREKLİ MÜŞTERİ MEMNUNİYETSİZLİĞİMİZ VAR BEN KENDİLERİNE SORUNLARI ANLATIYORUM YOK NEYMİŞ KENDİLERİNİN SATTIKLARI ÜRÜNLERİNİ ALMAMIZ GEREKTİĞİNİ SÖYLEYİP GELMEDİLER .SIMENS HİÇ MEMNUN DEĞİLİZ KENDİ ÜRÜNLERİNİN ARKASINDA KALMIYORLAR TÜM VATANDAŞLARIN BİLGİSİ OLSUN.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

SİEMENS Markası ve Şikayetleri Hakkındaki Yorumlar: ...

Yorum Yaz
bottom of page