top of page

Sağlık Bakanlığı Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

Sağlık Bakanlığı Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı = 110   Cevap Sayısı = 0

Devlet Hastaneleri Kontrol Sürecine Dikkat Etmiyorlar !

Şikayetçinin Adı: Çiğdem İ..       Tarihi:  14 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Sağlık Bakanlığı Ben Diyarbakır sultan hastanesi Fuat zaman doktordan şikayetçiyim. Sebep muayene günü ayın 8 de muayene olmuşum bana pazartesiye gel denilmiş ve ben gittiğimde muayenen dolmuş deniliyor. Kontrol süreci 10 gün olması lazım madem muayene dolacaksa neden pazartesi gelinmesi söyleniyor. Sizden ricamız gerekli ceza verilmesini arz ediyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Devlet Hastanelerinin Diş Hekimliği Bölümü Açılsın!

Şikayetçinin Adı: Çiğdem İ..       Tarihi:  14 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Sağlık bakanlığı - Esenler kadın doğum hastanesine gittim ve hiç memnun kalmadım orda bir sonuç bir hafta sonra alınıyor. Lütfen bu durumla ilgilenilsin. Şikayetçiyim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Devlet Hastanelerinin Diş Hekimliği Bölümü Açılsın!

Şikayetçinin Adı: Meral A...       Tarihi:  14 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Sağlık Bakanlığı - Devlet hastanelerinin diş hekimliği bölümleri pandemi dolayısıyla hala hizmete kapalı birçok insan ağrı çekiyor ama hiç bir şey yapılamıyor. Ancak özel hastanelerde her tedavi uygulanabiliyor bu durumda devlet hastaneleri neden kapalı?

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Diş Hekimi Kaplamalarımı İyi Takamamış!

Şikayetçinin Adı: Zeynep Y...       Tarihi:  14 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Merhaba bir diş hekimi tarafından 19 Kasım 2019 tarihinden beri porselen kaplama yaptırıyorum hala bitmiş değil ve diş eti rahatsızlığım varmış bunu bana söylemediler kaplamalarımı iyice takamamışlar ve bu süreç içerisinde 1 gecede 3 hastane gezdim felç geçiriyordum nerdeyse söylediğimde bana ağzıma geçici diş fazla kaldığı için çenemi germiş olabileceğini söylediler ve tazminat davası da açmak istiyorum aslında 19 tane dış yapılacak diye anlaştık ama 21 23 gibi dış yaptılar farkında bile değiller bu diş eti çekilmesi hakkında görüştüğümde hekim gelecek biz arayacağız dediler 2 ay sonra aradılar 5 bin ayarla yapılsın dediler ben benim ağzımı tamamen bitirmeden benden para talep edemezsiniz dedim 1 senedir beni oyaladılar benim haklarımı yemişler resmen sonradan gördüğüm kadarıyla internet üzerinden bu hekimin olduğu bile yokmuş aslında 2 doktor çalışıyor ve 3 aydır beni aramıyorlar tamamen hekim hatası ve hastasını unutma hatası bunu bilseydim önceden bir yolunu bulurdum yemek yiyemiyorum ve kilolar gitti elimde tazminat davası açmam için resmi bir belge yok sadece konuşma mesajlaşma ve resim gibi reçete reçetede ilaç ve bir yazı kaşe imza adresleri var benim TC ve ad soyadı bu hastamız tedavisi için gelmesi gerekiyor diye covid 19 dan dolayı gitmem için gibi şeyler var bana yardımcı olursanız sevinirim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Bir Doktor Gebe Bir İnsana Nasıl Böyle Davranabilir!

Şikayetçinin Adı: Sibel Y...       Tarihi:  14 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

İstinye devlet hastanesi. Dr Burcu Hanım 2 buçuk aylık gebeliğimde dr hanımı tercih ettim dr hanım sigara içen gebeleri takip etmediğini ve istersem diğer dr lardan randevu almam gerektiğini söyledi ve beni reddetti idrar yolu enfeksiyonum var aşırı sancım var ve ben bu tavırla karşılaştım. Ağlayarak orayı terkettim bir dr un gebe bir insanı bu şekilde ağlatmaya ne hakkı var üstelik sancılarım varken sonuna kadar şikayetçiyim hastanede hasta haklarına dilekçe verdim fakat öylesine formaliteden bi form olduğu söylendi aşırı sinirlendim soruşturma açılmasını rica ediyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Randevum Sebepsiz Yere İptal Edildi!

Şikayetçinin Adı: Hakan D...       Tarihi:  14 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

11.01.2021 tarihinde Ordu ili Altınordu İlçesi Akyazı Mah.faaliyet gösteren Psikiyatrist Esra Hanım’dan randevu aldım.13.01.2021 sabah 10.00 tarihine randevu verilmesine rağmen 12.01.2021 akşamı sebepsiz yere randevum iptal edilmiştir. Bu randevudan dolayı, zor şartlarda zaman oluşturup, müsait olmuştum.Kendilerine bizzat gidip sebebini sorduğumda, sekreter tarafından, doktor hanımın 10:00-11:00 saatleri arasında eğitimi olduğunu ve randevunun kendisi tarafından iptal edildiği söylendi.Ben de randevu saatinin onaylanması esnasında bu durumun belli olmasına rağmen neden randevunun onaylandığını sordum.Gayri ciddi bir şekilde cevap aldım.Daha sonra hasta yorumlarında bu durumun kronik bir sorun olduğunu, birçok zaman telefonlara bile cevap verilmediğini, sanal ortamdaki iletişim bilgilerinin güncel olmadığını ücret bilgisi sorduğumda buna telefonda cevap veremeyeceklerini ,ancak muayeneye gidersem orada öğrenebileceğim gibi bazı zor durumda bırakıcı kurallar ile karşılaştım.Ben devletin Albay rütbesinde subayıyım.Benim zamanım en az doktor hanımın programı kadar kıymetli.Kendilerinin ego dolu kuralları ile hareket etmek kabullenebileceğim bir durum değil. Bir kez daha tercih etmiyeceğim kesin fakat insanlara örnek olması gereken bir meslek ve branşta böyle bir durum ile karşılaşmak çok üzücü.Gereğini arz ederim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Hemşire Herkesin İçinde Beni Küçük Düşürdü!

Şikayetçinin Adı: Ramazan T...       Tarihi:  14 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

İzmir mendereste ikamet etmekteyim 12/01/2021 tarihinde esimi aile hekimine götürdüm hamile olduğu için doktorumuz muayene yaptıktan sonra 14/01/2021 perşembe günü kan vermek için tekrar gelmemiz gerektiğini söyledi sağlık ocağının kapısında randevu almayan hastalar muayene edilmeyecektir diye yazı vardı özellikle doktora sordum kan vermek için randevu alalım mı dedim doktorda randevu almanıza gerek yok hamilelik kontrolu için geliceğimizi söyledi 14/01/2021 tarihinde gittik sağlık ocağına kapıda hemşire vardı ben geride bekliyordum eşime randevunuz var mı diye sordu eşimde doktor gerek yok dedi diye var dedi hemşire bilgisayara baktıktan sonra randevunun olmadıgını görünce oradaki bütün hastaların gözü önünde esime sen niye yalan söylüyorsun yalancısın sen gibi hakaretlerde bulundu benim durumu iza etmeme rağmen bana ters ters cevaplar verdi ben gel beraber doktora soralım doktor demiş mi dememiş mi dediğimde görmüyor musun kapıya kocaman yazı astık diyerek sesini yükselterek benide herkesin gözü önünde küçük düşürdü gereğini yapılmasını arzederim saygılarımla.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Kulak Ağrım İçin Gittim Ama Doktor Benimle İlgilenmedi!

Şikayetçinin Adı: Ferhat S...       Tarihi:  14 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Sağlık Bakanlığı - Turhal devlet hastanesi. Kulak ağrım için hastaneye gittiğimde acil doktorunun bana benim yapacak birdeyim yok deyip kulağım herhangi bir uygulama bile yapmadı keza abimin 4 gündür alerjisi var serumdan başka bir şey yapmayıp biten serumu aralarında ben çıkarmam sen çıkar deyip umutsuz ve boşvermiş bir şekilde davranmaları beni şok etti gereğinin yapılması bunların acilen denetlenip gerekenin yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Araştırma Hastanelerinden Randevu Alamıyorum!

Şikayetçinin Adı: Merve Ö...       Tarihi:  14 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Sağlık Bakanlığı - Araştırma Hastanelerine randevu alamıyoruz Annem endokrinoloji Bölümüne yönlendiriyor fakat Sakarya Korucuk araştırma hastanesinde uygun randevu bir türlü bulunamıyor kanser olma ihtimali yüksek bir hastayı ihmal ediyoruz. Lütfen yardım edin.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Parayı Veren Randevu Alabiliyor!

Şikayetçinin Adı: Ufuk B...       Tarihi:  14 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Sağlık Bakanlığı - Sait Çiftci devlet hastanesi. Beşiktaş sait çiftci devlet hastanesi 'nde parayı basan alabiliyor hemde randevusuz bir şekilde, heyete bile formalite icabı girip çıkılıyor ve bunu da başhekim dahil herkes göz yumuyor bu rezilliğe son verilmeli, ilgililere duyurulur.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Oda Olmadığı İçin 15 Kişilik Yerde Yatışımı Yaptılar!

Şikayetçinin Adı: Ece G...       Tarihi:  11 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Bilkent Şehir Hastanesi. Yatacak oda olmadığı için acilde 15 kişilik yerde yatışımı yaptılar. Kısa siyah saçlı bir doktor saat 16.00dan beri hava almama izin vermiyor. Yanımda yatan hastaya covid testi yapıldı ve maskemi çıkaramıyorum. Hava almam lazım artık ama yapamıyorum yasak. Kime göre neye göre bilmiyorum. Apandisit ameliyatı dediler şimdi başka bişey bağırsakta bakteri var diyorlar hiç bir şey anlamadım herkes farklı bişey söylüyor. Sadece ne su ne sigara içebiliyorum ne de yemek yiyebiliyorum. Yatışımı odada değil acilde yapıyorum. Kesinlikle burda zorla tutuluyorum. Bu kısa saçlı egoist doktor müsveddesinden sonuna kadar şikayetçiyim. Hiç bir açıklaması yok sadece dışarı çıkamazsın diyor. 8 tane serum yedim kalbim ağrıyor artık.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Sancı İçinde Kıvranırken Çığlık Da Atsan Bir Şey Yapamayız Dediler!

Şikayetçinin Adı: Seda K...       Tarihi:  11 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Ege üniversitesi acil servis. 11ocak 2021 tarihinde saat 21.00 de kasık ve karın ağrısı şikayetiyle geldiğim acil serviste saat 00:00 de içeri kısma alınıp tekrar beklemeye alındım ağrı sancı içinde kıvranırken doktorların çığlık da atsan bir şey yapamayız sıranı bekle demesiyle uyarılarak tedaviye alınmamamı şikayette bulunmak istiyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Zara Devlet Hastanesi'nde Hiçbir Bölümde Uzman Doktor Yok!

Şikayetçinin Adı: Hatice K...       Tarihi:  11 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Zara devlet hastanesi. Sivas/ zara devlet hastanesinde hiçbir bölümün uzman doktoru yok acil doktorlarda hastalara müdahale etmeye tenezzül bile etmeyip Sivasa sevk ediyorlar hastalara temas etmeye bile tenezzül etmiyorlar Sivas’taki doktorlar artık zaradaki hastaları başından def ediyorlar diyorlar Sivas’taki hastaneye her vakada gideceksek eğer zara devlet hastanesinin kapatılmasını istiyoruz yada her branşın uzmanı olsun artık hastane çok lüks ama icinde doktor yok lütfen ilgilenin kimsede gorevini yapmıyor.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Konya Selçuklu Tıp 2 Haftadır Bizi Oyalıyor!

Şikayetçinin Adı: Murat K...       Tarihi:  11 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Sağlık Bakanlığı - Konya Selçuklu Tıp. Anneme yeni kanser tanısı konulmaya çalışılıyor ben Seydişehir ilçesinden gidiyorum bir tanıyı koymak için yaşlı kadını iki haftadır gel git lerle iyice hastalığını çoğalttılar her yeri şişeye başladı bir MR için 24 gün sonraya bide gece saat 01,30 gün ayarladılar hasta iyice hastalık çoğalsın ölmesini mi istiyorlar abilerim yatırmıyorlarda bende engelliyim raporluyum hiç umurlarında değil tedaviye eğer paran varsa insansın ve annemin ölümünü bekliyoruz bu hastane yüzünden vücudu sayelerinde balon gibi şişti Fahrettin hocam erken tanı önemli diyorlar doktorlar Allah Razı olsun bunların sayesinde son evreye gelince müdahale edecekler gibi. Allaha emanet olun.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Hastane 41 Bin TL Fatura Çıkardı!

Şikayetçinin Adı: Esat M...       Tarihi:  09 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Murat dilmen acil durum hastanesi. benim ailemde herkes kovid19 hastalığına yakalandı annemin durumu ağır olduğundan ambulansla Prof. doktor murat dilmen acil durum hastanesine kaldırıldı hastalığı atlattı ama yalnız hastane 41 bin tl fatura çıkardı biz Azerbaycanlıyız buraya turist olarak geldik virüs nedeniyle burada kaldık ailem çalışmıyor biz bu kadar parayı nereden bulalım anemi rahim aldılar hastanede bırakmıyorlar lütfen sesimizi duyun bize yardim edin.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Hekim Gelen Yaşlı Hastaları Tersliyor!

Şikayetçinin Adı: Merve K...       Tarihi:  08 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Merhaba, İstanbul Üsküdar 0083 nolu aile hekimliğinde Ülkü isimli hekim gelen yaşlı hastaları tersliyor. Bunlardan biri de maalesef Annem. Anneme ondan hoşlanmadığına dair ifadelerde bulunmuş. Annem evde torun baktığını acil eve dönmesi gerektiğini söylemiş içerideki hastayla muhabbet ettiği için, ancak ülkü isimli hekim banane senin torunundan şeklinde ifadeler kullanmıştır. Daha öncede annem odasına girdiğinde yaklaşma yaklaşma şeklinde ifadelerde bulunmuştur. Sonuç itibariyle kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama hizmet sektöründeysek insanlara saygılı davranmak zorundayız. Hekim bile olsak bu durumu değiştirmez. Bilgilerinize sunarım. Saygılarımla

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Buca İlçe Sağlık Müdürlüğü Telefona Cevap Vermiyor!

Şikayetçinin Adı: Alaettin K...       Tarihi:  07 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Sağlık Bakanlığı. Buca ilçe sağlık müdürlüğü telefona cevap vermiyor. Onlarca defa aramış olmama rağmen telefona cevap verilmiyor. Lütfen bu konuyla ilgilenilsin. Şikayetçiyim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Konya Ereğli Hastanesi'ndeki Doktor Beni Başından Savdı!

Şikayetçinin Adı: Doğancan E...       Tarihi:  07 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Sağlık Bakanlığı. Konya Ereğli Hastanesi genel cerrah Erdal Bey 07.01.2021 saat 10da randevum vardi doktorun yanına gittiğimde ne şikayetiniz vardı diye sordu ben de iki rahatsızlığım var dedim birini muayene etti ikincisini etmeyeceğini söyledi. Beni de başından savarak ben bir rahatsızlığına bakabilirim dedi digerini de hiç bakmadı ve de ilgilenmedi bu konuda şikayetçiyim Bir de bu doktor nasıl böyle bir şey yapabiliyor aklım almıyor diğer rahatsızlığım da söylediğim halde beni eve gönderdi. Ben de bu konudan dolayı şikayetçiyim gerekeni yapılmasını arz ederim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Sağlık Bakanlığı Şikayetleri Hakkındaki Yorumlar: ...

Yorum Yaz...
bottom of page