PTT Kargo Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı = 42

Cevap Sayısı = 0

 

PTT Kargom Hiç Memnun Kalmadım!

Şikayetçinin Adı:Özlem B...       Tarihi: 20 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Çiçek Sepeti firmasından bir ürün aldım ürünü beğenmedim iade talebi oluşturdum. iade kodu gönderildi. Bu kodla (145416596-20) 7 gün içerisinde PTT kargo ile gönderebileceğim söylendi. Kargoyu iade etmeye gittiğimde PTT kargo kodu göremediğini söyledi. Firmanıza durumu ilettim.16 ekimde bana tekrar bir kod gönderildi. (145416596-30) Bu kodla 7 gün içerisinde PTT Kargo ile iade yapabileceğim söylendi. 19 Ekim 2020 kargoyu iade için gittim. Bana yine kodun sistemde gözükmediği bilgisi verildi. Güya kolay iade kodu verilen. 0850 222 0079 no lu numaradan müşteri hizmetlerine 15:39 'da ulaştım. Şikayetimi ilettim. 16:09 'da tarafıma 0850 222 0079 no lu numaradan dönüş yapıldı. Normal adres bilgisi ile kargomu gönderebileceğim söylendi. İade kodu olmadan bu şekilde de gönderdiğimde ücretsiz olarak iade olacak mı diye sordum. Bana PTT kargo ile her iki durumda da kargo için ücret ödeyeceğim bilgisini verdi. Bu nasıl bir saçmalıktır. Bana sipariş verirken hangi kargo firmasını tercih edeceğimi sormuyorsunuz ki , sorulsaydı kesinlikle PTT Kargoyu seçmezdim zaten bir hafta 10 güne ancak kargo elimize ulaşıyor. Üstelik neymiş her halükarda kargo ücreti ödeyecekmişim. Daha öncede Çiçek Sepeti ile iki kez sıkıntı yaşamıştım. Bu üçüncü oldu. Bundan sonrada olmaz zaten. 30 liralık bir ürün için bu kadar uğraştıran bir firma .

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

PTT Kargom Evde Olduğum Halde Evde Yoktunuz Denildi!

Şikayetçinin Adı:İlknur S...       Tarihi: 20 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

2708605410092 barkod numaralı kargom adresimde bulunmadığımdan dolayı Şirinyer ptt şubesine teslim edilmiş olduğuna dair PTT den 19.10.2020 13.44 de mesaj aldım. Evde olduğum halde ne kapım çalındı ne de arandım. Hemen PTT Şirinyer şubesini aradım fakat kimse açmadı. Daha sonra PTT müşteri hizmetlerini aradım fakat 17 dakika sonra ancak canlı bir sesle iletişime geçtim. Sadece şikayet talebi oluşturuldu. Ondan da herhangi bir geri dönüş alamadım. PTT nin yapmış olduğu kaçıncı yanlış bu. Kargomun hemen adresime teslim edilmesini istiyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

PTT Kargom Dikkatsiz Ve Sorumsuz Ürünüm Kırık Geldi!

Şikayetçinin Adı:Şerife D...       Tarihi: 17 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Ptt kargo dan şikayetçiyim. İstanbuldan sağlam getirtdiğimiz antika radyomuzun sağlam olan kasasını kırmışlar Ptt kargo resimleri elimiz de var üstelik üstünde dikkat kırılır diye yazmasına rağmen atılarak kırılmış vaziyette gelmiştir.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

PTT Kargom Tarafından Mağdur Edildim!

Şikayetçinin Adı:Gözde D...       Tarihi: 14 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

İnternet üzerinden Trendyol dan alışveriş yaptım 3 gönderimden 1 tanesi pazartesi günü teslim edildi adresime ve telefonla arandım.Salı günü yani bir gün sonra aynı adres olmasına rağmen kargom adresime teslim edilmedi telefonlada aranmadım ben merak ediyorum bir gün önce ptt kargoyla gelen gönderinin bir gün sonra bahane olarak adres yetersizliği demelerindeki nedeni.Ben 8 aylık hamileyim eşim 08.00-20.00 arasında çalışıyor eşimin alma şansı yok 8 aylık hamile halimle benim mi çıkmam gerekli erken doğum riskim var evimde sürekli yatıyorum kargo şirketleri ne için var ben gönderimi kendim alcak olduktan sonra bu sıkıntıyı sadece Milas Ptt kargoyla yaşıyorum. Şikayetimin sonucunda gerekli işlemlerin yapılmasını istiyorum bu konuda mağdurum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

PTT Kargom Adreste Yoksunuz Diye İşin İçinden Çıkıyor!

Şikayetçinin Adı:Tuncel U...       Tarihi: 5 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

İki gündür Kargo için geldik adreste kimse yok diye mesaj geliyor. Adresimde olduğum halde hala daha ne arayan var ne soran X kargo firmaları adresi bulamasa bile arıyorlar biz geldik diye PTT kargo sağolsun ne arıyor ne soruyor geldiği bile meçhul..

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

PTT Kargom Ürünümü Eve Teslim Etmiyor!

Şikayetçinin Adı: Şule S...       Tarihi: 29 Eylül 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

PTT kargo - kargom mesaj geliyor dağıtıma çıktı diye akşama kadar bekliyorum eve bağlıyorlar ama ne gelen var ne giden şubeden almak zorunda kalıyorum. Adrese teslimat ücreti ödüyorum bir de. Bahaneleri evde bulamadık akşama kadar evde olduğum halde evde yok gözüküyorum şubeyi arıyorum telefona cevap veren yok.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

PTT Kargom İnternet Kablosuna Çözüm Bulmuyor !

Şikayetçinin Adı: Kadir Y...       Tarihi: 17 Eylül 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Ben 4 çocuk okutuyorum okul sistemi online olduğu için pandemiden dolayı çocuklar haliyle okula gidemiyor. Bulunduğum mahallede İnternet altyapısı var fakat arızalı ve kablolar kopmuş durumda. PTT bir türlü bunun onarımını yapmamıştır. Çocuklarımızın bir an önce derslerine devam edebilmeleri için bu sorunun acilen giderilmesini istiyoruz.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

PTT Kargom Evrağım Başkasına Teslim Edildi !

Şikayetçinin Adı: Mustafa Öz...       Tarihi: 13 Eylül 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Ptt iyi günler ben konya Karapınarda ikamet etmekteyim yaklaşık bir hafta önce yeni kimlik başvurusunda bulundum nüfus dairesinde işlemlerimi yaptırdım ve kimliğim Ptt çalışanı tarafından yaşadım mahallede muhtara verilmiş oda bi arkadaşa vermiş ben o arkadaştan aldım kimliği şikayetim bana ait olan kimliğimi ptt çalışanı başkasına vermiş bundan öncede ufak tefek mahkeme den gelen evraklarımı ondan bundan aldım sizden ricam bana gelen evrağın Ptt tarafından tarafıma teslim edilmesini rica ediyorum gereğinin yapılmasını arz ederim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

PTT Kargom Teslim Edilmedi Bekliyor!

Şikayetçinin Adı: Sümeyye D...       Tarihi:  30  Temmuz 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Malatya Merkez PTT ye bir haftadır kargom ulaştı. Teslim edilmiyor. Bekliyor. Ve PTT defalarca aramama rağmen hat düşmüyor. Çalınsa telefon açılmıyor. Malatya PTT ye yoğun şikayet var. Lütfen gereğini yapınız. Rica ediyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

PTT Evde Olduğum Halde Kargom Gelmedi!

Şikayetçinin Adı: Hasan Ya...       Tarihi:  27 Temmuz 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Ptt kargo 15 gündür kargom şubede de teslim edilmedi evde olduğum halde kargo gelmedi ve bana mesaj geldi kargo eve geldi evde yoktunuz diyo ve eve gelmedi şehir dışına çıkmam gerekiyor ve Ptt yüzünden mağdur oldum ve çıkamıyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

PTT Mağdur Edildim!

Şikayetçinin Adı: Pınar Kıl...       Tarihi:  10 Temmuz 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Malatya Ptt Pidim dağıtım şirketi. 2 günde şehir dışından gelen kargom 1 hafta boyunca dağıtıma çıkmadı ve gelen kurye ne olur şikayet edin eleman yok bizde zordayız diye mağduriyetini dile getirdi. Bununla birlikte şube bilerek telefon bağlantısını iptal etmiş ki müşteriler ulaşamasın. Gelem kargomun içinde aciliyeti olan eşyalarım vardı ve mağdur oldum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

PTT Çalışanı Ukala Ve Kaba Davranıyor!

Şikayetçinin Adı: Ömer At...       Tarihi:  7 Temmuz 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Ptt çalışanı ve sabah maske yok ukalâ 220 tl kargo ödemesi var 300 veriyorum bozuk yok diyor git bozdur bende gitim bozdurdum fakat ben beyfendiye dedim bozuk para taşıyın bizim ptt taşımak zorunda değiliz ne maske var yüzde ne de bu nasıl bi çalışacağız var böylelerin işe almanyanın sizi gerek yerlerde Şikayet edeceğim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

PTT Evde Olduğum Halde Yoktunuz Yalanı!

Şikayetçinin Adı: Elvan Can...       Tarihi:  6 Temmuz 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

izmir Hatay ptt şubesi evde olduğum halde evde olmadığınızdan dolayı kargonuzu ptt Hatay şubesinden gelip almam için bana mesaj göndermiş benim 4 yaşında oğlum var ve hiç bir yere çıkmıyorum evdeyim şubeyi arıyorum cevap veren yok daha sonra açıldığında şubeden gelip alacağımı söyleniyor benim oğlum küçük ve bırakabileceğim hiç kimsem yok gidip alamam şikayetçiyim gerekenin yapılmasını arz ve talep ederim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

PTT Kargom 2 Yıldır Posta Gelmiyor Şikayetçiyim!

Şikayetçinin Adı: Necla As...       Tarihi:  24 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

PTT Bolu PTT şubesinden şikayetçiyiz İzzet Baysal mahallesi Ertürk sokak no 27/3 te oturmak tayin bulunduğum semte tam iki yıldır posta gelmemek tedir eşimin yurtdışı yazışmalar i gelmiyor bu yüzden maaş kesintisi olabilir bu da bizi zor duruma sokar bu yüzden Bolu postanesi neden şikayetçi tim iki yıldır biz gidip orda arıyor uz dünya da görülmemiş bir olay biz mağdur olursak bunun sorumlusu kim olacak , sorduğumuzda eleman yetersiz diyorlar gereği yapılsın.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

PTT Kargom Nerede!

Şikayetçinin Adı: Firdevs Al...       Tarihi:  24 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Ptt kargo ile Mart 16 da Riyadh’a kargo gönderdim. Hala bir haber yok. Karşı taraf hiç bir şekilde ulaşamadı..Danışacak muhatap yok!! Çağrı merkezi açmıyor!!kargom nerede Formu doldurdum , yanıt yok!! Defalarca gittim merkez Dudullu şubeye sadece azar işittim.. kargom nerede ??Kimden öğreneceğim.. RR356681651TR Numaralı kargom nerede . LÜTFEN YARDIMCI OLUN.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

PTT Adrese Teslim Yapılmıyor!

Şikayetçinin Adı: Ekrem Çu...       Tarihi:  21 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Bir kargo firmasının tek gayesi kargoyu adrese teslim etmek diye biliriz aslında hepimiz ama ne yazık ki bulunduğum bölgeye kargo getiremiyorlarmış. İnternet üzerinden sipariş veriyorum uğraşmamak için adrese kadar getiriyorlar diye düşünüyorum ama bakıyorum ki kargo bulunduğum bölgenin şubesine kadar geliyor. Şubedekiler arayıp oraya getiremiyoruz diyor. Aras kargo Antalya dağıtım merkezine gelene kadar kargonun adrese getirilemeyeceği hakkında hiç bir beyan bulunmamakta birlikte adrese teslim parası istiyorlar. Bu düpedüz resmi dolandırıcılık oluyor ve bunu PTT kargo hariç tüm özel kargo firmaları yapıyor. PTT adrese teslim yapabilirsen diğerleri parasını alıp nasıl yapamıyor. Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

PTT Kargomu Bulamıyor Mağdur Edildik!

Şikayetçinin Adı: Aynur Er...       Tarihi:  19 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Ptt kargo 9 gündür kargom gelmedi kargo takibi yapıyorum samsun merkezde olduğunu gösteriyor ama bir türlü elime gelmedi bugün eşimi kargoyu alması için merkeze kargonun geldiği merkez postanesine gönderdim ama kargomu bulamadılar mağdur olduk.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

PTT Kargo Markası ve Şikayetleri Hakkındaki Yorumlar: ...

Benide Abone Yapın !

Marka Hakkında Bir Yorum Yazınız

© 2012 Şikayet Edicem Tüm Hakları Saklıdır.