top of page

Pegasus Hava Yolları Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

pegasus.jpg

Şikayet Sayısı = 21

Cevap Sayısı = 0

Pegasus Uçağı Hem Paramı Aldı Hemde Uçağa Almadı !

Şikayetçinin Adı: Emine Ö...       Tarihi: 20 Ocak 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Pegasus 23 Ocak 2021 İst Sabiha Gökçenden Muş havaalanına bilet aldım. Eşim kız kardeşim ve ben seyahat edeceğiz. Fakat kardeşim 17 yaş altı olduğu için izin sorunu yaşadık. Ben aramasam eğer Pegasusu  bilgi bile alamayacaktım. Madem böyle bir durum var bilet alırken tüm bilgileri istiyorsunuz, doğum tarihini yazdığımızda uyarması gerekir sisteminizin. Hem param yandı hem de seyahat edemeyeceğiz. Sorumsuz ve ilgisiz bi firma Pegasus yine şaşırtmadı.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Pegasus Fiyat Aynı Olmasına Rağmen Fazla Ücret İstediler !

Şikayetçinin Adı: Sadullah A...       Tarihi: 20 Ocak 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Pegasus Bilet tarihini yanlışlıkla girdik. Bilet fiyatı aynı olmasına rağmen 90 tl farkla değişimi gerçekleşti. Bu resmen dolandırıcılıktır. Yazıklar olsun size.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Pegasus Uçağından Polis Tarafından İndirildim!

Şikayetçinin Adı: Özge A...       Tarihi: 15 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Pegasus’tan şikayetçiyim. 15.12.2020 tarihinde uçuşumdan uçaktan polis tarafından indirildim verilmemiş ifademiz nedeniyle aranmamız cıktı polis arkadaşlarımız biletinizi açığa aldıralım dedik bizden ücret aldılar 200 tl. 1 yıl içinde ücretsiz istediğiniz zaman uçabilirsiniz dediler ve tekrar bizden 100 tl ücret istediler! Lütfen gereğinin yapılmasını arz ederiz.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Pegasus Cihazınızın Sorunu Yüzünden Biletimiz İptal Oldu!

Şikayetçinin Adı: Saynur G...       Tarihi: 3 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Pegasus 16.11.2020 tarihinde geri dönüş biletimiz cihazınızın sorunu yüzünden iptal oldu mağdur kaldik ve uçak bekletilmedi. Pegasus Sabiha Gökçen Havalimanı'nda mağdur kaldığımız uçağa alinmadigimiz bilet ücretlerinin geri iade edilmesini istiyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Pegasus Verdiğim Paraya Yazık!

Şikayetçinin Adı: Mesut D...       Tarihi: 3 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Pegasus hava yolları Bugün 16 uçağıyla eşim ve 4 aylık oğlum Pegasus la İzmire yolculuk yaptı anne sütü olmadığı için oğlum tamamen biberonla besleniyor su yasak olduğu için girişte dökülmüş uçuş esnasında eşim su istemiş mama yapmak için fakat kredi kartı dışında nakit para ile veremeyiz demişler ve çocuğum 2 saat boyunca aç bir şekilde ağlamış 4 aylık bir bebeğe parasını vermesine rağmen kredi kartı dışında satış yok diye insanlık dışı bir muamele yapılmıştır çok yazık.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Pegasus Para İadem Yapılsın!

Şikayetçinin Adı: Sare Ç...       Tarihi: 26 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

En uygun.com aracılığı ile Pegasus'tan bir uçak bileti aldım. Bileti aldığım gün bana bilet bilgisi gelmedi sadece gmail adresime fatura bilgisi geldi. Havaalanı servisi için randevu almak için pnr kodu istediler bende arayıp istedim ve 17.10 da aldığım bilet 10.10 geçeydi . Arayıp sorduğumda böyle alındığını söyledi ama ogün bu bilet fiyatları 17.10 da 121.99 tl 10.10 141.99 tlydi ve benim kartımdan 121.99 tl çekilmişti . Bilet iptali istedim 28,75 kesinti olucak denildi onada tamma dedim ama kartıma iade olan miktar 28,75 ti lütfen 93 tl olan para iadem yapılsın.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Pegasus Uzun Zaman Geçti Hala Param İade Edilmedi!

Şikayetçinin Adı: Banu Öz...       Tarihi:  1 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Merhaba, Pegasus tan aldığım biletin pandemi nedeni ile iptal olmasından dolayı bilet iptali talep ettim. Tutar iadesi bana belirtilen süre içerisinde yapılmadı. Sonrasında da yasaklar kalktıktan 2 ay sonra iade edileceği bilgisi verildi. Yasaklardan 2 ay sonra tekrar talep açtım. Yaklaşık 2 ay da onun üzerinden geçti hala iade yapılmadı. Sürekli arıyorum sürekli aynı şeyler söyleniyor. Finansa talebiniz deniyor işlem süresini yine geçtiği halde hala bekliyorum. Her aradığımda baştan anlatıyorum hiçbir işlem de yapılmıyor. 7 ay olacak neredeyse ben hala paramı alamadım. Karta ödeyemediğim için faizi ödüyorum her ay Kimse dönüş yapmadığı gibi aradığımda da cevap veremiyorlar. İade icin desteğinizi rica ederim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Pegasus Birçok İnsanı Mağdur Ediyor!

Şikayetçinin Adı: Merve Ay...       Tarihi:  28 Eylül 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Pegasus Fly Pgs, 21.05 İstanbul Sabiha Gökçen/İzmir Adnan Menderes uçuşu icin saat 20.10 geçe bilet satış noktasındaydık fakat kapılar kapandı denilip içeri alınmadık. yurt içi bir uçuş icin daha ne kadar erken gelebiliriz çok merak ediyorum? Ve burda ayni sekilde alınmayan bir çok mağdur insan var(yaklaşık 20 kişi). Tekrar bilet alalım diye mi yapılıyor bu olay anlamış değilim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Pegasus 9 Gün Oldu Paramı İade Etmediler!

Şikayetçinin Adı: Uğur De...       Tarihi:  21 Eylül 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Pegasus bagaj ağırlık bölümüne 180 TL para ödedim kartıma geri iade edileceği söylendi 9 gün oldu daha paramı iade etmediler.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Pegasus Hem Mağdur Edildim Hemde Para İstendi!

Şikayetçinin Adı: Filiz Ç...       Tarihi:  20 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Pegasus bugun 17.35 uçağına yeğenlerime bilet almıştım anne bir baba ayrı olan yeğenlerimden birini uçağa almadılar ablası 19 kardeşi 13 yaşında bileti alırken sorun olmaz dediler ama yeğenim madur edildi 250 tlye aldığım bileti iade etmek istedim 25 tlsini edeceklerini söylediler saka gibi açığa almak icin 150 tl istediler bu nasıl iş.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Pegasus Biletim İptal Edilsin!

Şikayetçinin Adı: Dilara K...       Tarihi:  9 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

08.06 2020 tarihinde Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan İzmir Adnan Menderes'e gitmek için almış olduğumuz uçak biletlerimiz Pegasus çalışanlarının bilgisizliklerinden ve yanlış Yönlendirmelerinden kaynaklı iptal edilmiştir ve bu sorumsuzluk karşısında herhangi bir yardım alamamış uçuşumuz iptal edilmiş ve ücretlerimiz geri ödenmemiştir. Uçuşumuzdan 1 saat öncesinde havaalanında bulunmuş ve işlemlerimizi gerçekleştirmek için çalışanlardan yardım istemiş yönlendirilmiş ve bu yönlendirmeden dolayı bekletilmiş durumdaydık fakat çalışanların HES uygulaması kapsamında bilgi sahibi olmadıkları ve check in işlemimizi belirttiğimiz süre dışında gerçekleştirmeye çalıştıkları için geç kalmış bulunmaktayız herhangi bir geri dönüş alamamış yetkililerden bu mağduriyetimizi çözmelerini talep eder gerekirse kamera kayıtlarına bakmalarını rica ederiz.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Pegasus Biletim İptal Para İadesi Yapılmadı !

Şikayetçinin Adı: İlyas K...       Tarihi:  3 Nisan 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Pegasus Havayollarından Almış 24/03/2020 tarih 12:00 Saat ZSZXG2 PNR nolu ve 25/03/2020 Tarih 08:05 saat Z9LPNP PNR nolu biletlerim firma Tarafından iptal edilmiş olduğu halde kredi kartı ile yapmış olduğum ödeme tarafıma iade edilmemiştir. İlgili firmadan yapmış olduğum ödemeyi kanun kapsamında 7 ila 10 gün iş gününde tarafıma iadesini yapması hususunda azami önemi göstermesi için yardımcı olmanızı talep ediyorum...

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Pegasus Paramı Ödemeyerek Mağdur Etti !

Şikayetçinin Adı: İsmail D...       Tarihi:  2 Nisan 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Pegasus hava yollarından bilet aldım ve Corona virüs sebebi ile iptal oldu. Biletimin ücret iadesini istedim ama gelen açıklamada uçuşlar açıldıktan 2 ay sonra yapılacağını duyurdular. Bilet rezervasyon ücretini peşin alırken neden iptal olan uçuşun iadesi belirsiz bir süre sonra yapılıyor. Ayrıca insanların en çok böyle bir zamanda paraya ihtiyacı varken neden madur ediliyoruz . Iş yeri kapandı ücretsiz izne çıkarılmak zorunda kaldık benim paraya ihtiyacım var sonuçta ve benim gibi niceleri var.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Pegasus Paramı Hala İade Etmedi Mağdurum !

Şikayetçinin Adı: Kayhan Çif...       Tarihi:  2 Nisan 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

PEGASUSUN ANLAŞMALI OLDUĞU ENTAŞ ŞİRKETİNDEN ALDIĞIM FAS TAN İSTANBULA OLAN UÇAK BİLETİMİN PARASI 20 GÜNDEN FAZLA OLMASINA RAĞMEN HALA HESABIMA YATIRILMADI.DEFALARCA ARAMAMA RAĞMEN OYALAMA İŞLEMİ YAPIYOLAR BENDE ŞUANDA YURT DIŞINDAYIM VE PARAMDA YATIRILMADIĞI İÇİN AŞIRI MADUR DURUMDAYIM.BİR KAÇ GÜN İÇERİSİNDE BU MADURİYETİMİN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUM AKSİ HALDE YASAL İŞLEMDEN HAKKIMI ARIYCAM.İNSANLARI OYALAMANIN BİR ANLAMI YOK ÇÜNKÜ.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Pegasus Paramızı Ceplerine Dolduruyor !

Şikayetçinin Adı: Cahit Köse...       Tarihi:  29 Mart 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Pegasus hava yolları biletimizi iptal edip paramız geri ödeniyor. İki ay bekletilmek icin sadece açığa alma seçeneği sunup paramızla ceplerini dolduruyorlar.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Pegasus Virüsden Dolayı Fiyatlara Zam Yaptı Çok Ayıp !

Şikayetçinin Adı: Refik Kuş...       Tarihi:  27 Mart 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Korana virüs etkisiyle Kıbrıs'ta okuyan evlatlarımızın uzaktan eğitim göreceği kesinleşti. Normal koşullarda sezona göre uçak bilet fiyatları 200,00-T.L. ile 500,00-T.L. arasındaydı. Bu mecburi dönüş durumunun gerçeklik kazanmasıyla beraber uçak bilet fiyatları 700,00-T.L. ve üzerine çıkmaya başladı. Ki vergiler düştüğü halde fiyatlar arttı. Kıbrıs'tan Türkiye'ye gelmesi gereken öğrenci sayısı 17,000 Kişi . Çalışmıyor durumdayken salgın kisvesine sığınıp da ZAM YAPAN HAVAYOLLARINI KINIYORUM. Gerekli mercilere iletileceğine ve en azından normal fiyatlara çekilebileceğini umut ediyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Pegasus Seyehat'imi Virüs'den Dolayı İptal Ettim Ödeme Yapmıyorlar!

Şikayetçinin Adı: Emine Ül...       Tarihi:  20 Mart 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Seyahat edemediğimiz için bilet iptali istedik sadece alan vergi parasini oduyorlar tamamı ödenmiyor 478 lira alacakliyiz 160 liralık ödeme var mağduruz bilet iptali bizim yüzünden değil corona dolayısıyla olduğu için paranın tamamını istiyoruz. Görüşmelerimız telefonla oluştuğu için elimizde kayıtlı belge yoktur. Telefon görüşmesi.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Pegasus Dekont'um Var Uçuş Bilgilerim Yok!

Şikayetçinin Adı: Deniz Ay...       Tarihi:  10 Mart 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Pegasus fly firması ödemesini aldığı uçak biletimin uçuş bilgilerini göndermedi sabah öğlen 11:00 dan beri arıyorum kimse yardımcı olamıyor iki farklı numarada saatler geçti telefonu açmıyorlar para transfer dekont var uçuş bilgilerim yok.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Pegasus Beni Bekletti Sonra Geç Kaldınız Dedi!

Şikayetçinin Adı: Ebru Demir...       Tarihi:  11 Mart 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Pegasus uçuşa bir buçuk saat önce gelip tek kontuarla çalışan uçuş bileti almak için bekletip ve birde geç kaldınız diyip uçuşa bir saat kala almadılar toplantıya yetişemedim bu nasıl bir sistem bütün yasal süreci başlatıp bu tarz durumları asla göz yummayacağım belirtmek isterim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Pegasus Hava Yolları Markası ve Şikayetleri Hakkındaki Yorumlar: ...

Yorum Yaz
bottom of page