top of page

Milli Eğitim Bakanlığı Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

Milli Eğitim Bakanlığı Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı = 20

Cevap Sayısı = 0

3 Kardeş 1 Telefon İle Eğitim Görmeye Çalışıyoruz!

Şikayetçinin Adı: Zehra Ö...       Tarihi:  11 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

MEB. Pandemiden dolayı uzaktan eğitim görmekteyiz evde 3 kardeş 1 telefon ile derslere girmeye çalışıyoruz ve İnternet sıkıntısı çekiyoruz bulunduğumuz ortam Fırıncı köyü bu köyde eğitim gören birçok öğrenci mağdur sizden ricam FIRINCI İLKOKULU öğrencilerine tablet dağıtmanız lütfen bu isteği göz ardı etmeyin öğrenciler mağduriyet yaşıyor şehirdeki öğrencilerden geri kalıyorlar bu eşitliği sağlayalım.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Mamak Şehitlik Ortaokulu'nda Eğitim Düzgün Yapılmıyor!

Şikayetçinin Adı: Ender Ö...       Tarihi:  09 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

MEB - Ankara Mamak şehitlik ortaokulundaki online eğitimler düzgün olarak yapılmıyor ve bazı öğretmenler hiç ders vermiyor ve önemsemiyorlar başka okullar gibi ilgili davranmıyorlar öğrencilerle fazla ilgilenilmediğinden dolayı bu durumda veli olarak şikayetçiyim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Sınavların İptal Olmasını İstiyorum!

Şikayetçinin Adı: Sudenaz G...       Tarihi:  03 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Milli Eğitim Bakanlığı. Herkesin bildiği şekilde eğitim öğretim uzaktan eğitimden işleniyor. Aynı şekilde yüz yüze eğitim gibi detaylı öğrenemiyoruz. Benim gittiğim okulda sınavların bir hafta önce söylenmesi gerekirken bize üç gün önce söylenip evde çalışıp gelinmemiz istendi, ve bu karar kadar saçma bir şey yok. Bir günde sayısal sözel ve eşit ağırlık olmak üzere üç sınava birden girip fazla bir şey bilmeyip aceleyle sınava girmemiz saçma oldu. Ben LGS öğrencisiyim ve bu sene LGS sınavına gireceğim hem yazılılarım hem denemelerim hem LGS sınavı stresi açıkçası beni çok yordu ve beni ancak LGS telaşına girmiş yaşıtlarım anlayabilir. Şu ana kadar yapılan sınavlarda bir notum düşük ve o notum diploma puanımı etkileyerek hayatımda ilk kez teşekkür almama neden olabilir. Bazılarınız kesin diyecesiniz ki bu kız iyi mi diye? Bu size saçma anormal gelebilir ama herkesin beklentisi bende yüksek olması bir anda bir not yüzünden düşüğe geçmem herkesi hayal kırıklığına uğratır. Yazdıklarım üzerine yapılan sınavların iptal olmasını istiyorum. 

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Çocuklarımız Uzaktan Eğitime Katılamıyor!

Şikayetçinin Adı: Osman Ş..       Tarihi:  28 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

MEB. Telekom. Konu uzaktan eğitim çocuklar ders yapamamaktadır. İnternet yok insanlar mağdur. Telekoma dilekçe verdim ancak gelip keşif yapıldı fiber koyulması gerektiği söylendi ancak maliyet yüksekmiş yapılamayacağı söylendi bu durumda mahalle muhtarı olarak ben de baskı altındayım. Sorunun ivedi bir zamanda çözülmesini diliyorum milli eğitim bakanlığına.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Lütfen Dersaneleri Açın!

Şikayetçinin Adı: Sevgi A..       Tarihi:  24 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Oğlum 8. Sınıfta lütfen dersaneleri açın bazı okulların 12. Sınıfları açmışlar örneğin çamlıca ito 6. Sınıflar gidiyo nasıl bir düzen bu. Lütfen dersaneleri açın çocuklarımız eğitimden geri kalmasın.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Ortaokul ve Lise Sınavlarını Ertelemenizi Talep Ediyorum!

Şikayetçinin Adı: Mehmet Emir Ö..       Tarihi:  23 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

MEB. Ortaokul ve lise sınavlarını ertelemenizi talep ediyorum. Çünkü ülkemizde korona sayıları artmakta ayrıca bulunduğum il Adıyaman'da sayılar çok fazla arttı hastane normal hastaları kabul etmiyor. ameliyat olmak için bile başka illere sevk ediyorlar.çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemli derslerini telafi edebilirler ama sağlık geri gelmez. LÜTFEN GEÇEN SENEKİ GİBİ TEK DÖNEM NOTUYLA KARNE VERİNİZ.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Çocuklarım Uzaktan Eğitime Katılamıyor!

Şikayetçinin Adı: Ahmet S..       Tarihi:  23 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

MEB. Trabzon Düzköy ilçesine bağlı Alazlı köyünde ikamet etmekteyim kızım 12 yaşında olup 7 sınıfa gitmektedir ülkemizde pandemiden dolayı uzaktan eğitime geçilmiş olup ikamet ettiğim köyümüzde internet bağlantısı ciddi Anlamda derslere katılımda kızımı ve burada ikamet eden öğrencileri uzaktan eğitime katılamamaktadırlar bu konuyla ilgili kızımın eğitimden geri kalmaması ve de cahil yetişmemesi adına siz devlet yetkililerinden yardım istemekteyiz lütfen bize konuyla ilgili dönüş yapmanız çocuklarımız acısından çok önemli olup gerekenlerin yapılması konusunda yardımlarınızı bekliyoruz.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Sınavlar İptal Olsun!

Şikayetçinin Adı: Sedat F..       Tarihi:  22 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Milli Eğitim Bakanlığı. Bulunduğumuz korona sürecinde koronanın mutasyon geçirdiği ve Türkiye’de aile içi bulaşıcılığın %85’e çıkmasına rağmen sınavların iptal olmamasın dan şikayetçiyim ve çoğu kişi şikayetçi ama kimse görmek istemiyor biz öğrenciler olarak korona olmak istemiyoruz sağlık her şeyden önce gelir lütfen sesimizi duyun yalvarırım.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Yüz Yüze Sınav İptal Olsun!

Şikayetçinin Adı: Tayfun S..       Tarihi:  19 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

MEB yüz yüze sınav sağlığımız için iptal olsun istiyoruz korana virüsün yaygınlaştığı zamanda kimse sınava girmek istemez ve veliler de göndermek istemez.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Canlı Derste Eba İnternetinden Değil Kendi İnternetimizden Gidiyor!

Şikayetçinin Adı: Hasan Muaz A..       Tarihi:  17 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Milli Eğitim Bakanlığı. 2020-2021 eğitim yılı pandemi döneminde öğrencilere dersler için eba interneti sunuldu öncelikle teşekkürler ancak ebaya canlı derslere girdiğimiz zaman eba interneti üzerinden değil kişinin kendi interneti üzerinden bağlanıyor durumu olmayan veya diğer durumları el vermeyenler göremiyor ve bizler sürekli olarak internet yüklemek zorunda kalıyoruz bir çözüm bulunması dileğiyle arz ederim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Çözüm Koleji'nde Çok Ukala Çalışanlar Var!

Şikayetçinin Adı: Mustafa Ş..       Tarihi:  17 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Milli Eğitim Bakanlığı. Çözüm koleji. Öğrenci için ödediğim KDV iadesi ve yemek parası geri iadesi verilen sözlerin tutulmaması bizim bilgimiz dahilinde okul değişmesi sürekli öğretmen ve müdür değişiyor eğitim seviyesi yerlerde bizden ödeme alınca peşin alıyorlar ama kendileri geri iade için bizlere telefonda hakaret ediyorlar çok ukala çalışanları var özellikle muhasebe kısmı çok ukala nerdeyse bizleri telefon ile dövecekler.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Devlet Okulları Neden Açılmıyor İşime Gidemiyorum!

Şikayetçinin Adı: Nurcan P..       Tarihi:  17 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Milli Eğitim Bakanlığı. Benim şikayetim özel okulları açıyorsun fakat devlet okulları neden açılmıyor ben işime gidemiyorum toplu taşıma 20 yaş altı yasak ben çocuğumu nereye bırakıyım çalışmak zorundayım lütfen ama lütfen bu konu hakkında degerlendirme yapmanızı tarafıma dönüş yapmanızı arz ederim saygılarımla.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Anaokullarını Açın Elimiz Kolumuz Bağlandı!

Şikayetçinin Adı: Melek U..       Tarihi:  15 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Ana okulları için. Okullarımız açılmasını talep ediyoruz. Erzincan Doğa Koleji anaokulu 5 yaş grubuna gidiyordu. Erzincan Hıfzısıhha’nın aldığı karar ile kapandı okulumuz. Neden şimdi açılmıyor anlamış değiliz. Ben bir sağlık çalışanıyım. Eşim afat il müdür yardımcısı. Elimiz kolumuz bağladınız. İzin hakkımız yok. Okulumuz kapattınız. Okula paramızı verdik. Okulumuzun hijyen koşullarından çok memnunuz. Öncelikle söylenen tüm şartları yerine getirmesine rağmen neden.. Neden açmıyorsunuz okulu.. Artık başka şeyler düşünmemize sebep oluyorsunuz. Devletin çalışanı olarak artık tükendik.. Gitmiyor... İşte kafamız rahat değil. Çocuklarımızı biz öğretmen değil ki sahip çıkalım. Çocuk esirgeme yurtlarına mı verelim. Artık yeter.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Anasınıfları Hariç Özel Okulların Açılması Ne Demek!

Şikayetçinin Adı: Nurdan A...       Tarihi:  15 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Anasınıfları hariç resmi ve özel öğretim veren kurumların açılması ne demek oluyor benim çocuğum anasınıfına gidiyor seneye 1’e gidecek bizi kapsamıyormuş o zaman sadece özel okullardaki anaokullarını kapsıyor eğer böyleyse bu sosyal eşitsizlik yaratır açılıyorsa devlet ana sınıfları da açılmalıdır adil olması için bizim cocuklarımız seneye 1. Sınıf olacaklar ve hiç egitim alamıyorlar canlı dersleri de haftada toplam 1 bucuk saat oluyor whatsapp uzerinden yapılıyor ve cocuklar hiçbir şey anlamıyor tüm ana sınıflarının açılması gerektiğini düşünüyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Sözleşme Bitince İşsiz Kalıyoruz!

Şikayetçinin Adı: Hafize Ç...       Tarihi:  14 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Merhaba Typ ile Milli Eğitim okullarında güvenlik olarak çalışıyoruz. Sözleşme bitince işsiz kalıyoruz tekrar kura sistemi yapılıyor orada da çıkmamız çok zor. Okullar bitince işsiz kalıp iş bulamıyoruz en azından yerimiz belli olacak şekilde sadece 2 ay boşta kalacak şekilde bir kadro verilmesini canı gönülden istiyoruz.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Canlı Ders İzlerken Kendi İnternetimiz Gidiyor!

Şikayetçinin Adı: Emrah Ö...       Tarihi:  7 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Eba 8gb internet veriyorsunuz ama canlı ders bizim internet paketinden yiyor. O zaman internet vermeyin o zaman siz de bir şeyler yapın çözüm bulun.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Anaokullarının Kapatılmasını İstemiyorum!

Şikayetçinin Adı: Sevda A...       Tarihi:  3 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Anaokulları kapanmasını istemiyorum çalışan bir anne olduğum için çocuğumu kime bırakacağım güvenilir yerlerimiz kreşler onları bu şekilde kapatmayın özel anaokulları açık olması lazım lütfen rica ediyorum. Eski

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Ödenekler Az Olacaksa Kreşler Kapatılmasın!

Şikayetçinin Adı: Sema Nur T...       Tarihi:  3 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Bizler kreşlerin kapanmasını istemiyoruz. Ablam da kreşte çalışıyor ve aileme bize katkıda bulunuyor.Devletin vereceği ödenek çok az ve zor durumda olacak bir çok aile var.Kreşler kapanacaksa ödenekler çoğalsın, ödenekler az olacaksa özel sektör ve kreşler kapanmasın.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Özel Kreşler Kapatılırsa Mağdur Bırakılacağız!

Şikayetçinin Adı: Büşra T...       Tarihi:  3 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Merhabalar, ben kreşte yardımcı öğretmenlik yapıyor ve aynı zamanda açıktan üniversite okuyorum.Devlete bağlı olmayan kreşlerin kapanıp kapanmayacağı konusunda çok endişeliyiz.Kreşler kapanırsa birçok çalışan anne ve baba mağdur kalmak durumunda bunun yanı sıra orada çalışan ve ekmek parası kazanan kişiler de mağdur olmak durumunda.Biz bir çalışan olarak ve özellikle özel sektör de çalışan biri olarak buna karşıyız ve işimizden olmak istemiyoruz.Evet devlet ödenek verecek bize ama aldığımız asgari ücretin sadece yarısını bu da demek oluyor ki 1.100 lirasını ve bu bir evi geçindirmeye bile yetmez.Devlette çalışmıyoruz diye bize bu kadar verilmesi de haksızlık.Bir öğretmen devlette çalışan bir öğretmen oturduğu yerden ek derslerinin ücretini bile alıyor öğrencilerine aktarmadığı bir dersin ücretinden bahsediyorum. Bizi çok düşünüyorsa o güzel devlet ki bizi düşünmesi ayrı bir muamma devlet çalışanının oturduğu yerden aldığı ücretten kessin işsiz kalan ve ev geçindiren ailelere dağıtacağı ödeneğin üstüne eklesin.Ben ailemle birlikte yaşıyorum onların adına olan bir ev kredisi ödüyorum evimiz kira benimle birlikte 6 kişi yaşıyoruz.Babamın aldığı ücret anca yetiyor.Bir kardeşim üniversiteye gidiyor ve harcı 1.000 lira benim de üniversite harcım var diğer iki kardeşimde okuyor aynı şekilde ben aileme bir yerde yardım ediyordum şimdi iş yerim kapanırsa ve aldığım asgari ücretin sadece 1.100 lirasını alırsam bunun bana bir getirisi olmayacak aileme katkıda bulunup ihtiyaçlarımı alamayacağım.Güzel devletimiz vatandaşını düşünüyorsa ya ödeneği yükseltsin ya da her şeyi bedava yapsın ya da bizi bir salsın da ekmeğimizi kazanalım.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Vaka Sayısına Rağmen Sınav İptal Edilmedi!

Şikayetçinin Adı: Kübra Ç...       Tarihi:  3 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Selamın aleyküm. Bizler Açık Öğretim Lisesinde okuyoruz ve sınav tarihimiz ertelendi şu an iptal edilmedi ama ertelendi bu durumda da sınava girmek açıkcası bizim için kötü çünkü vaka sayılarımız arttı bu yüzden bakanımıza sesleniyoruz sınavımızın online yapılmasını bütün öğrenci arkadaşlarım ve kendi adıma istiyorum saygı ve sevgilerle kalın.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Milli Eğitim Bakanlığı Hakkındaki Şikayetler: ...

Yorum Yaz...
bottom of page