top of page

Media Markt Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

mediamarkt.jpg

Şikayet Sayısı = 29

Cevap Sayısı = 0

Media Markt Telefonum Hatalı Çıktı!

Şikayetçinin Adı: Fadime D...       Tarihi: 14 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Media Markt. Aldığım telefon hatalı çıktı servise gönderdim 2 kez iadesi kabul edildi ancak 20 gün oldu paramı iadesini geri ödenmedi mağdur edildim günlerce uğraştırılıyorum yazık çok yazık.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt Mağazasından Bir Ürün Alayım Demeyin!

Şikayetçinin Adı: Malik E...       Tarihi: 31 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

18/12/2020 tarihinde saat 13:21'de Media Markt Adana Turgut Özal şubesinden King dik elektrikli Süpürge alacaktım mağazaya gittim mağazada yoktu 15-20 dk bekledim depodan getirdiler ben eve götürünce çalışmadı mağazaya geri götürdüm bana kullanılmış ürün verdiler filtresine baktılar bu kullanılmış dediler ben de hiç çalışmayan, çalıştırılamayan bir ürün emiş yapar mı dedim servis gönderdiler iade istiyordum kabul etmediler servis bir haftaya iade edileceğini söyledi sonra mesaj attılar cihazınızı hazır diye bildirdiler Media Markt kullanılmış ürünü bana verdi ben iade istiyorum yerine başka bir ürün almak için mağazaya tekrar gittim servis iade yazarsa iade kabul edilir dediler bunların yaptığı karşılıklı müşteriye oyun tuzakları sakın Media Market'den bir ürün alayım demeyin benim param da haram olsun tüketici mahkemesine de dilekçe yazdım.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt Ne Paramı Veriyorlar Ne De Siparişimi Gönderiyorlar !

Şikayetçinin Adı: Yusuf D...       Tarihi: 19 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Media marketten Samsung tablet aldım bir hafta oldu parasını ödedim ne paramı iade ediyorlar ne de siparişimi gönderiyorlar. Şikayetçiyim. 

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt Telefonuma Garantide Hiçbir İşlem Yapılmadı !

Şikayetçinin Adı: Samed A...       Tarihi: 17 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Mediamarkt. Telefonumu garantiye verdim ilkinde hiç bir işlem yapmadan geri gönderdiler. 2.’sinde daha kötü yapıp geri gönderdiler. Okuyorum derslere giremiyorum tüm derslerden geri kaldım

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt'tan Şarj Aleti Aldım ve Sürekli Sorun Yaşıyorum !

Şikayetçinin Adı: Merve K...       Tarihi: 2 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Media Markt şikayetim 150 TL’ye şarj makinası aldım. Aldığım günden beri sorun yaşadım pandemiden yasaklardan dolayı degiştiremedim kullanamadım makinayı ve ayrıca 2 yıl garantisi var bana diyor garantiye girmiyor ekstra fazla para istiyor. Azarlar gibi konuşuyorlar.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt Ürün Arızalı ve Muhatap Yok !

Şikayetçinin Adı: İsmet K...       Tarihi: 2 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Mediamarkt. Bir daha asla bu mağazaya girmem alışveriş yapmam. Ankaranın dikmen derler ya tam öyle. Ürün arızalı iade yok yerine başka ürün ver yok. Şikayet hattı çalışmıyor tüketici muhatap bulamıyor. Ürünü aldılar servise gönderdiler bir ay oldu bir ses yok bir daha oradan mal almak mı? Allah göstermesin.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt Personeli Çok İlgisiz !

Şikayetçinin Adı: Onur E...       Tarihi: 27 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Media market Özdilek park Levent bugün sabah saatlerinde telefon satın almaya gitmiştim beni karşılamayan ve hiç bir şekilde ilgilenmeyen Emre can isimli personel den hiç memnun kalmadım Sürekli arkadaşlarıyla sohbet halindeydi resmen paramla rezil oldum Böyle bi dönemde 7.300 TL lik nakit telefon alıyorum ve ilgilenmiyorum personel den inanılmaz rahatsız oldum

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt Garanti Var Diye Sattı Yalan Çıktı!

Şikayetçinin Adı: Remziye K...       Tarihi: 17 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Media Mark şikayetim 150 TL’ye şarj makinası aldım aldığım günden beri sorun yaşadım pandemiler yasaklardan dolayı değiştiremedim kullanamadım makinayı ve ayrıca 2 yıl garantisi var bana diyo garantiye girmiyor ekstra fazla para istiyor azarlar gibi konuşuyorlar.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt Değişim Ve İade Kabul Etmedi!

Şikayetçinin Adı: Remziye K...       Tarihi: 17 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Media marttan ARZUM markalı bir elektrikli süpürge aldım eve getirdim denedim süpürgenin motorundan farklı bir ses geliyordu. Ürünü tekrar aldığım mağazaya geri götürdüm iade veya değişim istiyorum dedim. Değişim veya iade kabul etmiyoruz dediler. Ürünü tamir olsun diye servise gönderdiler. Servis arızayı tespit etti ve parçasını değiştirdi. Şuan bu ürünü alacaksın diye zorluyorlar ben istemiyorum. Bana git nereye şikayet ediyorsan git şikayet et dediler. Iki aydır bekliyorum lütfen bana yardımcı olun.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt Tarafından Mağdur Edildim!

Şikayetçinin Adı: Tugay B...       Tarihi: 17 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Media markt ürünü 01.11.2020 de iade etmeme rağmen ürün bedelini kredi kartına merkez tarafından iade edeceğini beyan etmelerine rağmen tarafıma iade edilen bir ücret yoktur.Bu durumdan dolayı mağdur edilmekteyim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt Sonuna Kadar Şikayetçiyim!

Şikayetçinin Adı: Kader K...       Tarihi: 15 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

İstanbul/ Kağıthane Media Markt mağazasına götürmüş olduğum bilgisayarımı önce devam eden sigortamdan dolayı kendi markası olan lenova sigortasına gönderdim. Kasa ve ekran kartının değişmesi gerekçesiyle ücret talep ettikleri için kabul etmeyip, Media Markt a ait olan Altar sigortası olan kaskoya gönderdim. Daha sonra tamiri yapıldığına dair mailime gelen mesajla mağazaya gittiğimde sorunun yapılmadığını ve tekrardan gönderilmesi gerektiğini ilettim. Bilgisayarım tekrar gönderildi. Bilgisayarım ikinci kez elime ulaştığında sorunun yapıldığını fakat bilgisayarımın kapağında ki derin çizikler olduğunu gördüm. Deforme edilen bilgisayarımı bu şekilde ben emanet etmediğim Media Markt a ait olan Altar sigortasına tekrar gönderdim ve bu şekilde kabul etmeyeceğimi tamir edilmediği sürece hakem heyetine şikayet edeceğimi bildirdim. Fakat bugün aldığım bilgisayarımın şikayetinin kullanıma engel olmadığını söylediler. Bilgisayarımı açtığımda ise, ekran içindeki lekelerin olması ve ekran yazılarının soluk olduğunu ve bilgisayarın mausunda sorun olduğunu da gördükten sonra tamir edilen bilgisayarın kasasının ikinci el olduğunu düşünüyorum. Bilgisayarım sıfırken şu an kullanılmış malzemelerle tamiri edilmiş olduğunu düşünüyorum.Ve bilgisayarım olması gereken tamiri yapılmadığından kısa bir zaman sonra kullanımı kesinlikle bana problem çıkartacaktır. Öğretmen olduğumdan dolayı online eğitim verdiğim bu süreç içerisinde de beni mağdur eden Media Markt kendi yaptığı hatanın bedelini bu şekilde çekmek hakkım değildir. Gereğinin yapılmasını talep ediyorum. Geri dönüş yapılmadığı sürece bana ait tüm tüketici haklarımı kullanıp şikayet edeceğimi dile getirip gereğinin yapılamasını arz ediyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt Tarafından Mağdur Edildim!

Şikayetçinin Adı: Tarık Y...       Tarihi: 9 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Media Markt Çorum şubesindem kulaklık siparişi verdim ellerinde olmadığı için Ankara/Çankaya Kent park Media Markt Mağazasından İstediler 06.11.2020 Tarihinde Ücretinide Ödedim 09.11.2020 Tarihinde Çorum şubesindem arandım akşam saat 9 da ve ürünümün siparişinin ankara şubesinden iptal edildiği söylendi ve 12.11.2020 tarihinde gönderileceği söylendi ben siparişimi hediye olduğu ve 12.11.2020 tarihinde gelecek diye almıştım şu an madurum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt Yaptığı Ayıp!

Şikayetçinin Adı: Murat Ş...       Tarihi: 6 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Geçen sene almış olduğum elektrik süpürgesi ve ütü sigorta yaptıralım en ufak sorunda getirin degişim yaparız dediler ve sigorta ücretini aldılar ürünlerde sorun oldu görürdüm durumu izah ettin ürünler sigortalı değişim istiyorum dedim fakat kabul etmediler böyle bir sistemimiz yok dediler eleman yanlışlıkla söylemiştir dediler ve başlarından saldılar ürün garantili dedim tamam deyip servise gönderdiler 10 gün sonra servisten geldi gelin alın dediler gittik bu seferde sigortası bitmiş dediler ürünü yaptınızmı dedim neticede garantili yapmamışlar ve öyle teslim ettiler kısaca media mark tarafından dolandırıldık açıklamaları kusura bakmayın eleman yanlışlık yapmış dediler ve konuyu kapattılar

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt Müşteri Hizmetleri Çözüm Bulmuyor!

Şikayetçinin Adı: Aydan T...       Tarihi: 28 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Media markt ; 28.10.2020 sabah saatlerinde web siteleri üzerinden Apple 11 64 gb almak istedim mevcut kampanyaları Apple 11 64gb 7.599 TL ve AirPods 2.nesil birlikte alınca toplam 8.398 TL olması gerekirken sepette 8.498 TL olarak almak zorunda kaldım. 2 defa oldu arıyorum müşteri hizmetleri hiçbir çözüm sunmadı . sistemsel hatalarını bana 100 Tl 'ye maal etmiş oldular.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt Ürünüm Kayboldu Çözüm Bulmuyorlar!

Şikayetçinin Adı: Bilal K...       Tarihi: 24 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Media market den traş makinası aldım internet üzerinden sipariş numaralı 30950199 ürünüm yurtiçi kargoda kayboldu kargo kaybolduğunu kabul etti 10 ekim 2020 de kayboldu 15 gün geçti müşteri temsilciliğini her gün 2 kez aradım hep oyaladılar kayıt oluşturuyoruz dediler ama bi netice çıkmadı medya market ten kimse internet üzerinden bişey almasın ürünün arkasında durmuyorlar halen çözmediler.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt Şikayetçiyim!

Şikayetçinin Adı: Hüseyin Ar...       Tarihi: 17 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Merhaba. Media markt tan aldım ve alırken kasko yapmam için ısrar ettiler Ben önce kabul etmedim Kasaya geldim ödeme yaparken kasadaki arkadaşta eğer çocuğa alıyorsanız mutlaka yaptırın vb anlatarak ısrar etti. Bende 8-10 yaşlarındaki kullanacak olan çocuktur; düşürür, yanlış takar vb şeyler yapar diye kasko 269.99 tl verip kasko yaptırdım. Ve hakikaten çocuk düşürdü, şarj yerini bozdu vb şeyler yaptı. Önce servis olarak Kvk ya yönlendirdiler. Kvk sorunları garanti kapsamında değil diye sıfır alırken1100 tl ödediğim tablete 1672 tl tamir ücreti çıkarttı bende yaptırmadım geri aldım kasko yaptırmış olduğum için ve Media Mark a götürdüm İşte bundan sonrası şok ki ne şok. Alırken çocuk kullanacaksa mutlaka kasko yaptırın diyenler çocuğun yaşı10 yaşından küçük 8 diye kasko dışında olduğunu söylediler ve kasko dışı kaldığını söylediler ve tamirin ücretli olacağını söylediler. Ne yapmalıyım.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt Müşteri Hizmetleri Bi İşe Yaramıyor!

Şikayetçinin Adı: İlhan S...       Tarihi: 7 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Media markt 1 yıllık antivirüs koruma paketini 09.09.2020 tarihinde aldım. 08.10.2020 tarihinde üyeliğiniz sona erecektir diye ekran görüntüsü ile uyarıldım. Paket fiyatı 199,99 ürün anahtarını vermemişler. Müşteri hizmetleri hiç bir işe yaramıyor.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt Yanlış Ürün Verdiler!

Şikayetçinin Adı: Figen Yıl...       Tarihi: 29 Eylül 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

21.06.2019 tarihinde Media Markt Turkey Ticaret Ltd.Şti. firmasından HP Ink Tank Wireless 415 marka yazıcıyı almış bulunmaktayım. Satış temsilcisine aradığım yazıcı özelliklerini söylememe rağmen bana bu yazıcıyı önermiştir. Yazıcılar hakkında çok bilgim olmadığı için satış temsilcisinin önerileri sonucu bu yazıcıyı aldım. Ofisime getirip kurmak istediğimde ürün ilk ambalajından hatalı çıktı kurulamadı. HP servisine gitti ve sıfır yenisi bana teslim edildi. Ancak bu esnada soruşturmalarım neticesinde bu yazıcının çok ağır yazdığını ve tanklı olduğu için her gün bir kaç çıktı almam gerektiği aksi takdirde yazıcının mürekkep tankının donduğu ve değiştirilmek zorunda olduğu bilgisini HP nin kendi elemanından öğrendim. Media markt satış temsilcisi bana bunları söylemiş olsaydı kesinlikle bu yazıcıyı almazdım. Tam tersi öve öve bir hal oldu temsilci ve bende güvenerek aldım. Öğrendiğim bu bilgi neticesinde bana sıfır teslim edilen bu yazıcıyı hiç açmadan Media Markt Turkey Ticaret Ltd.Şti. ne geri iade etmek istediğimde iade alamayacaklarını söylediler. Bende para iadesi değil ürün değişimi yapmak istediğimi dile getirdim ancak bunu da kabul etmediler. Şimdi HP Ink Tank Wireless 415 marka bu yazıcı hiç açılmamış bir şekilde öylece durmaktadır. Media Markt Turkey Ticaret Ltd.Şti. şirketi satış temsilcisinin beni yanlış ürüne sevk ederek mağdur etmesinden dolayı bu ürünün başka bir ürünle değiştirilmesini talep ediyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt Tuzağına Düşmeyin!

Şikayetçinin Adı: Burhan A...       Tarihi: 20 Eylül 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Samsung S10 - media markt den aldığım samsung s10 telefon ilk gün yoğun derecede sıcaklık yapmaya başladı. 2. Gün ise sağ uyku tuşu ve ses tuşu çalışmaz oldu. Hemen servise verdim. Samsun ürünün oksitlendiğini söyledi. Ürünün ambalajını dahi açmadım. Bu firmalar insanları erik dışı yöntemlerle aldatmaya Çalışıyor. Eminim bu model de sorun var. Su an hakkı mı hakem heyetinde arıyorum. Aynı tuzağa düşmeyin. Ayrıca telefonun kutusunun gözlerinizin önünde açılmasını talep edin.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt Yetkili Olarak Artist Çalıştırıyor!

Şikayetçinin Adı: Emre Baba...       Tarihi: 27 Temmuz 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Kasaya ve müşteri ilişkilerine tek personel baktığı için oluşan birikme nedeniyle yetkili personel çağırıldı. Gelen kişi yasin bey sorunu çözmek yerine " %60 personelle çalışıyoruz " gibi bir yaklaşımda bulundu. Bunun çözüm olmadığını söyleyen müşterilere karşı hoş olmayan şekilde tavırlar takındı. Gerilen ortama Levent bey diye bir yetkili daha geldi. O da " burada incir çekirdeğini doldurmayacak bir şey var" diyerek ilginç bir yaklaşımda bulundu. "Yetkiliyseniz Sorunu çözün" diyen bir müşteriye "ÇÖZERMİSİNİZ " diyeceksin diye ukalaca bir yaklaşımı var. Yetkili olarak artist çalıştırıyorlar daha ne olsun.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt Teşhir Ürün Vermeye Çalıştı!

Şikayetçinin Adı: Uğur As...       Tarihi: 9 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

İnternet sitesinden mause aldım ama aldığım mağazadan teslim al seçeneğini seçtim bana başka model başka renk ve kutusu açılmış teşhir ürünü vermeye çalıştılar.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Media Markt Markası ve Şikayetleri Hakkındaki Yorumlar: ...

Yorum Yaz
bottom of page