Fuzulev Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

Fuzulev Hakkındaki Tüm Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı = 4

Cevap Sayısı = 0

Fuzulev Beni Mağdur Etti!!

Şikayetçinin Adı: Yücel As..    Tarihi:  11 Eylül 2020  Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

FUZUL EV 101145 nolu üye numaralı Sivas şube müşterisiyim araç sistemine kayıt yaptırdım sistemden ayrılmak istediğimi belirttim organizasyon ücretinin tamamini kestiler yatırdığım diğer taksitleri ise 6 ay sonrasına gün verdiler hiç bir sekilde iade kısmında yardimci olmuyorlar doğru düzgün bilgi aktarımında bulunmuyorlar kayıt yaptırırken parayı hemen alıp iade de ise 6 ay sonrasına gün vermeleri çok saçma mağduriyetimi buraya bildirmek istiyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Fuzulev Komisyoncu Kuruma Bulaşmayın!!

Şikayetçinin Adı: Ali Bak..    Tarihi:  25 Temmuz 2020  Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Fuzulev Daha önce de talep oluşturdum. Sözde talebi en kısa sürede arayacağız diye kapatıyorlar. Ama ne arayan ne soran oluyor. O yüzden sonuç alana kadar bu firma ile ilgili tüm vatandaşlarımızı uyaracağım! Biz eşim ile birlikte 74028 numaralı Fuzulev sisteminde 14 ay ödeme yaptıktan sonra ayrıldık. Ayrılırken bile sorun yaşatan bir firmadan notere giderek ihtar çekip ayrıldık. Ancak Haziran'da çıktığımız sistemden organizasyon parasının üzerine zaten yattılar, üstüne kendi yatırdığımız parayı bile 5 ay sonra verecekler. Ne tür bir saçmalık bu. Bizim paramızdan para kazanıyorlar bizde öylesine bekliyoruz. Ne kadar vurdumduymaz bir kurumsunuz siz. İnsanların parasıyla haksız kazanç alıp gasp edip insanları mağdur etmeye utanmıyor musunuz? Gözünü sevdiğim bankalara şükürler olsun... Buradan herkese sesleniyorum. Kesinlikle bu kurumdan uzak durun! Her şey çok güzel başlıyor sonrasında en ufak ayağınız takıldığında oralı bile olmuyorlar. Sakın ama sakın buluşmayın bu KOMİSYONCU kuruma...

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Fuzulev Sistemde Olmayan Ücretleri Ödetiyor!!

Şikayetçinin Adı: Aydın Yıl..    Tarihi:  01 Mayıs 2019   Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Fuzulev temsilcileri insanları organizasyona dahil etmek için önce hileli davranış ve aldatıcı sözlerle ikna edip sözleşme imzalatıyorlar, sonrasında ne verdikleri sözleri yerine getiriyorlar ne de sözleşme hükümlerine uyuyorlar.
Size birkaç örnek vereyim; 1-Bana, şahitler huzurunda; "yeni ev almanıza gerek yok, var olan evinize ipotek koyar paranızı öderiz" dediler ve ben bu şartla organizasyona girmeyi kabul ettim, teslimat vakti gelince, "olmaz, yeni ev alacaksınız" dediler, "peki" dedik. 2-Yine şahitler huzurunda, yasal olarak benim ödemem gereken ekspertiz bedeli ile ipotek bedelinin fuzul tarafından ödeneceğini, bu bedellerin de organizasyon ücretine dahil olduğunu söylediler, teslimat vakti gelince, "firma karar değiştirdi, siz ödeyeceksiniz" dediler, "tamam" dedik. 3-Sözleşmede yer verilmeyen bir çok belge, bilgi istediler, yetmedi iki kefil, Findeks raporumu istediler, yetmedi benim ve iki kefilin geriye dönük son üç aya ait ayrı ayrı maaş bordrolarını istediler, yetmedi e-devletten aldığınız belgelere itibar etmiyoruz, kurumdan onaylatın dediler, ona da eyvallah dedik ve tüm istedikleri belgeleri verdik, yeter ki bir an önce ödeme olsun dedik. 4-Şimdi de ödemeyi mümkün olduğunca geciktirmeye çalışıyorlar. Benim teslimat ayım Mart olmasına rağmen hala ödemeyi alamadım. Konut bulmadan ödeme yapamayız dedikleri için ben de gidip konut buldum, konut alacağım firma doğal olarak bana ne zaman ödeme yapacağımı sordu ve buna göre konut satış sözleşmesi düzenleyeceğini söyledi, Fuzul'u aradım ama bana, ne zaman ödeme olacağını bilemeyeceklerini söylediler, ben de teslimat ayı olan Mart'ın üzerinden zaten bir ay geçmiş olduğu için sözleşmeye göre de en geç 30 Nisana kadar tarafıma ödeme yapılması gerektiği için konutu aldığım firmaya binek aracımı hem de değerinin altında peşinat olarak vererek geriye kalan bakiye içinde 30 Nisanda ödeme ve tapu devri yapmak üzere anlaştım. Ancak bugün Fuzuldan aradılar ve bana ödeme tarihi olarak 13 Mayısı belirlediklerini söylediler, ama ben yqrın ödeme yapmadığımda hem konut satış sözleşmesi fesih olacak hem de sözleşmede yazan cezai şartı ödemek zorunda kalacağım. Peki niçin? Fuzul sözleşmede yazan ayda bana teslimatı yapmadığı gibi ödemeyi yapması gereken son tarihte de ödeme yapmadığı için. Şimdi soruyorum sizlere; faizsiz diye desteklediğimiz sistem bu mu? Yarın ben sözleşmem fesih olmasın diye gidip faizle kredi çekip konut sahibine verirsem günahı kime? İnsanın kendi parasıyla rezil olması bu değilse nedir? Daha yazacağım çok şey var ancak sınırlama var, KISACASI KESİNLİKLE UZAK UZAK DURUN!

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Fuzulev Türlü Türlü Saçmalıyor !!

Şikayetçinin Adı: Kübra Ş..      Tarihi:  23 Temmuz 2019         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Kocaeli izmit subesine nisan 2018'de kayit oldum fuzulev'e. Ödemeler yapilirken hersey normal gidiyor. Taaki teslimat süresi gelinceye kadar. Türlü türlü saçmaliklar. Yazilirken ekspertiz bize ait dediler teslimat günü gelmis bizden talep ediyolar. Eve ipotek koyulacak ve borc bittiginde kaldirilmasi icin 8-9 milyar bir ödeme yapilarak kaldiriliyomus. Bu ipotek masrafini da bizden talep ediyolar. Teslimatin olabilmesi icin odememizi söylüyolar. Dananin kuyrugu kopacak türlü sacmaliklar cikariyolar. Ben zaten tapu nakliye vs islerimi nasil yapacagimi dusunurken bir de bunu cikardilar kabul etmedigimi bildirdim. Alinacak evi ayarlattilar ev sahibine kapora verildi. Simdi bana söyler misiniz kredi cekmek günah da insanlari kandirmak nedir ? Mahkemelik olacagiz, tavsiyem akliniz varsa bulasmayin hersey köprüyü gecene kadar.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Fuzulev Markası ve Şikayetleri Hakkındaki Yorumlar: ...

 

Benide Abone Yapın !

Marka Hakkında Bir Yorum Yazınız

© 2012 Şikayet Edicem Tüm Hakları Saklıdır.