top of page

DEFACTO Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

DEFACTO Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı = 20

Cevap Sayısı = 0

DEFACTO Kargomu Teslim Etmiş Görünüyor Ama Ben Almadım!

Şikayetçinin Adı: Ebru Ç...       Tarihi: 03 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Defacto firmasından şikayetçiyim. Kargomu teslim etmiş görünüyor ama ben teslim almadım. Lütfen yardımcı olur musunuz çok mağdur ediliyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

DEFACTO 1 Aydır Siparişim Gelmedi!

Şikayetçinin Adı: Mert S...       Tarihi: 19 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Defacto. Bi ay önce falan ürün söylemiştim ürün elime ulaşmadı müşteri hizmetlerini arayıp iptal ettim paramı geriye göndermediler arıyorum farklı farklı şeyler söylüyorlar.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

DEFACTO Sipariş Verdim Ne Ürün Geldi Ne İade Yapıldı!

Şikayetçinin Adı: Sedat E...       Tarihi: 17 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Defacto online alışverişte ürün siparişi verdim ne ürün geldi ne de kartıma iade ödeme yaptılar bu konuda iyi bir markanın neden böyle yapar aman dikkatli olun.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

DEFACTO Siparişim İptal Oldu!

Şikayetçinin Adı: Özlem Ç...       Tarihi: 27 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

DeFacto'dan 07/11/20 tarihinde kasiyere bir ayakkabı sipariş ettirdim. Bir hafta içinde gelmeyince müşteri hizmetlerini aradım. Kargo ile konuşmamı söylediler,kasiyer kargoya yanlış adres vermiş bu yüzden iki gün içinde doğru adrese getireceklerini söylediler.Fakat gelende arayanda olmadı ve bugün bana siparişiniz iptal oldu deniyor.Bu şekilde mi hizmet vermektesiniz?Geri dönüş bekliyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

DEFACTO Ürün Bana Gelmeden Geri Gitti!

Şikayetçinin Adı: Cafer Furkan T...       Tarihi: 21 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Defacto dan 2 adet ürün almıştım ama teslimat adresime göndermeden teslimat şubesinden geri mağazaya gönderilmiştir. Bu gibi sorunların yapılmamasını rica ederim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

DEFACTO Çok Yazık!

Şikayetçinin Adı: Hatice G...       Tarihi: 14 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

DeFacto mağazasına girdik kendimin eşimin ve kızımın HES koduyla girdik fakat içeri de kızımın maskesi olmadığı için çıkarıldık kızım 2 yaşından küçük değil maske kafasında şapka bile bırakmıyor . Yazık gerçekten yasağı da kendileri getirmiş.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

DEFACTO Ürünümü İptal Etmiş!

Şikayetçinin Adı: Gülistan Ü...       Tarihi: 10 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

DEFACTO 27 ekimde 450 tllik verdiğim sipariş defalarca Defacto dan gelen mesajlardan sonra kendi kendine iptal edilmiş.Gelen mesajlarda kargomun agt kurye ye verildiği ve hızlandırma için uyarın yapıldığı yazıyordu ancak bu sabah kontrol ettiğimde siparişimin iptal edildiğini gördüm.bahsedilen agt kurye hiç bir şekilde beni aramamış ulaşma konusunda çaba göstermemiş ve siparişim iptal edilmiştir.bu durumdan dolayı hem DEFACTO hem de kuryeden şikayetçiyim gerekenin yapılmasını rica ediyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

DEFACTO Montta Dikişler Yanlış Atılmış Kullanamıyorum!

Şikayetçinin Adı: Rotinda Y...       Tarihi: 10 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

DEFACTO MONTUN SAĞ KOLU ALTTAKİ ASTARDA DİKİŞLER YANLIŞ ATILDIĞI İÇİN KOLUMU KATAMIYORM İÇİNE SAĞ KOLUM RAHATLIKLA GİRERKEN SOL KOLUM KATMAKTA ZORLUK YAŞIYORUM.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

DEFACTO Bir Daha Alışveriş Yapmam!

Şikayetçinin Adı: Esra D...       Tarihi: 31 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Defacto 31.10.2020 alışveriş yaptım kızıma bir kot pantolon aldım etiket fiyatı 69.90 olarak yazıyordu kasada 79.90 dddi kasiyer ben etiket fiyatını öderim dedim kasiyer birden benimle böyle konuşamazsınız diye bağırmaya başladı artı mağaza sorumlusu geldi gidip geliyolar birbirlerine bakıyorlar bekle demekten başka hiç bir şey yapmadılar bende mağazayı terk ettim ve bir daha optimumdaki defactodan alışveriş etmem.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

DEFACTO Ürünlerin Çoğunu İptal Etmiş!

Şikayetçinin Adı: Arif A...       Tarihi: 9 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Defacto internet şubesi alışverişimde seçtiğim aldığım ürünlerin çoğunu haber vermeksizin iptal etmişler. aradığım da sistemsel bir hata yogunluktan dolayı iptal edildiğini ürünlerin mevcut oldugunu tekrar sipariş oluşturmak icin yardimci oldu ama kargo ücreti çıkarttı çok sinir oldum almaktan vazgeçtim. ellerinde olan urunu sebep göstermeksizin haber vermeksizin iptal edip sonrasında kargo ücreti çıkartan bir şube bu benim gözümde Defacto nun bitmesine ürünleri ayırmak secmek için kaybettiğim iki saate maal oldu.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

DEFACTO Parayı İade Etmemek İçin Oyalayıp Duruyorlar!

Şikayetçinin Adı: Özlem T...       Tarihi: 14 Temmuz 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Defactodan 3 ay önce eşofman takimi aldık olmadığı için geri gönderdim 3 aydır parayı hesaba yatırmamak için oyalayıp duruyorlar her aradığımda bu hafta gönderceğiz diyolar bu ikinci şikayetim ciddiye alınmadığı icin mahkemeye başvuruda bulunacağım.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

DEFACTO Herkesi Mağdur Ediyorlar!

Şikayetçinin Adı: Tuba Du...       Tarihi: 8 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Defacto etiketi üstünde kıyafeti fişi olmadığı için değişim yapmıyorlar aynı ürünün başka bedenini alabilirsiniz diyorlar ne fark var ayni ürünün başka bedeniyle farklı bir ürün almakla ve herkezi böyle mağdur ediyorlar.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

DEFACTO Ürünümü İade Edemiyorum!

Şikayetçinin Adı: İslam...       Tarihi:  9 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

27.03.2020 Tarihin de Defacto internet mağazasından almış olduğum ceketim üzerime büyük geldiği için iade veya değişim yapmak istedim fakat ülke genelin de covid-19 pandemi sebebi ile mağazaya gidemediğimden dolayı iade işlemini veya değişim işlemini yapamadığım için aldığım tarihten itibaren kullanamadığım ürünümü 08.06.2020 tarihin de İstanbul Carousel Defacto mağazasın da değişim yapmak istedim fakat hiçbir şekil de çalışma arkadaşları bana yardımcı olmadı. Ürünümün bedeni çok fazla büyük geldiği için kullanamıyorum ve elim de kaldı.Bu şekil de çalışma olamaz ben sadece değişim yapmalarını da rica ettim fakat yardımcı olmak yerine başlarından savmaya çalıştılar. Defacto her zaman ki gibi müşterilerine özen göstermediklerini belli etmiş oldular , bunda sonra asla Defacto mağazasından hiçbir şekil de alışveriş yapmam.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

DEFACTO Mağazası Dezenfekte Edilmiyor!

Şikayetçinin Adı: Filiz Yaz...       Tarihi:  13 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Mağaza müdürümüzün korona olduğunu öğrendik test yaptırmış ve pozitif çıkmış. bizim sağlığımızı düşündüklerini düşünmüyorum ne mağazayı dezenfekte ettiler nede test yaptırmamızı istediler biz çalışanlar olarak tedbir amaçlı test yaptırmaya gittik olayı 09.06 tarihinde öğreniyoruz ve hala mağaza ne kapatıldı nede dezenfekte edildi mağaza müdürümüz eğer çalışmazsak işten çıkarma gibi öngörüde bulundu açıkçası bunun korkusunda var. dezenfekte olmayan mağazada çalışmamız ısrar ediliyor gereğini yapılmasını arz ederim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

DEFACTO Ürün İadesi Kırkbeş Gündür Gerçekleşmedi!

Şikayetçinin Adı: Samet Ham...       Tarihi:  11 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Defacto internet mağazasından iki ayrı sipariş şeklinde satın almış olduğum ürünleri fotoğraflarda göründüğü Gibi olmadıkları gerekçesi ile aynı pakette faturaları ile beraber iade olmak üzere kargoladım ancak ürünlerin bir kısmının iadesi gerçekleşti diğer ürünün iadesi yaklaşık 45 gündür gerçekleşmedi defalarca müşteri temsilcisi ile kayıt oluşturmama rağmen hala beklemekteyim ve her arayışımda kayıt oluşturmaktan başka hiçbir işlem gerçekleştirilmiyor depodan cevap beklediklerini ve yoğunluktan dolayı geri dönüşlerin geciktiği cevabını alıyorum daha ne kadar beklemem gerektiğini merak ediyorum bu hafta çözümlenmemesi takdir yasal haklarımı kullanacağım umarım şikayetime en kısa zamanda cevap gelir.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

DEFACTO Güvensiz Bir Firma!

Şikayetçinin Adı: Fatma Ak...       Tarihi:  10 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

28:04:2020 de kızım için 5parca ürün sipariş verdim. Ürünleri elime ulaştığında sadece 4 parçası vardı  koyulmamıştı faturada ise 5 urun vardı ama çıkan 4du hemen müşteri gözlerini aradım güya yardımcı olacaklarını defoya e mail yolladıklarını ürün kalmadıysa ondan yollamadıklarını söylediler kimse dönüş yapmadı defalarca aradım yine arama yapmak istediğimde hat kapanıyor yani şunu anladım ki her müşteriye böyle yapıyorsa çalışanların maaşını bedavaya getiriyor kimse güvenip sipariş vermesin güvensiz bir firma.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

DEFACTO Ne Ürünüm Geldi Ne Para İadem Yapıldı!

Şikayetçinin Adı: Bünyamin Yay...       Tarihi:  9 Haziran 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Defacto 03.05 2020 de ödemesi yapılan ve sipariş edilen ürünüm tarafıma ulaşmadı EDEGACTO ISTANBUL INTERNET üzerinden gercekleşmiştir alışverişim defalarca müşteri hizmetlerini aradım lakin durumu ileteceklerini söyleyip hala çözüme ulaşamadık. istanbuldan izmite bi ürün en uzun sürede olsa butun yasal sureci doldurmuştur ne para iadesi nede yakin bi mağazadan ürün alma talebimi defalarca iletmeme rağmen bi sonuca ulaşamadım gereğinin yapılmasını arz ederim. sipariş numaram 12695656

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

DEFACTO Ürünüm Bir Aydır Kargolanmadı!

Şikayetçinin Adı: Burçin Gü...       Tarihi:  27 Mayıs 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Defacto 01 mayıs 2020 tarihinde İnternetten aldığım ürünü 27 gün geçmesine rağmen kargolanmadı ve her defasında müşteri hizmetlerini aratmama rağmen ilgi sıfır.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

DEFACTO Bu Zor Günlerde Fırsatçılık Yapıyor!

Şikayetçinin Adı: İhsan At...       Tarihi:  7 Nisan 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Defacto erkek terliği int.sitesi 39.90TL yazıyor.Bana gelen mamülde etikette 19.90TL. + kargo bedeli.Corona vurgununu yapıyorlar .İnsan böyle zamanda utanır. Fırsatçılıktan vazgeçin ahlaklı olun demek istiyorum. Fotoğrafları mevcut size gönderebilirim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

DEFACTO Mağdur Etti!

Şikayetçinin Adı: Fadime De...       Tarihi:  7 Nisan 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

DeFacto dan Babet siparişi verdim yerine kısa kollu Sweatshirt yolladılar aradım böyle bi hata oldu dedim düzeltmelerini söyledim siz bize geri yollayın o ürünü MNG kargo yu arayın dediler bizde size geri ödeyelim paranızı dediler geri yolladım bu seferde paramı vermediler tekrar aradım bu seferde iade kodunuz olmadan işlem yapamıyoruz dediler burda suç kargocunun bana iade kodu felan vermedi aldığı gibi gitti mağdur olan ben oldum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

DEFACTO Markası ve Şikayetleri Hakkındaki Yorumlar: ...

Yorum Yaz
bottom of page