top of page

Birevim Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

Birevim Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı = 7

Cevap Sayısı = 0

Birevim Hakkımı Yedi!!

Şikayetçinin Adı: İbrahim Ha..      Tarihi:  23 Nisan 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Birevim şirketinin hakkimi yemesi Mayıs 2020 de teslimatı hakettiğim halde yapmaması gerekçe ise maaş bordrosunun yetersiz göstermelerinden şikayetçiyim Başvuruda bana öyle bir bilgi verilmedi.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Birevim İletişim Sıkıntısı Yaşıyorum !!

Şikayetçinin Adı: Kenan Bat..      Tarihi:  14 Nisan 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Birevim Merhaba vandan iletişime geçmekteyim Mart ayında iki tane teslimatımız vardı ama korona virüsten dolayı ertelendiğini ve olursa kısmi ödeme yapacağını söylediler öte yandan bizde alacağımız paradan dolayı ev alıp peşinatını yatırdık ama şu anda para alamadığımız için evi alamıyoruz Ama bir evim genel merkezden biri Yeğenimi arayıp ödemelerinizin hepsi yapılacağını söyledi şube ile bu şekilde iletişime geçtik şube bize böyle bilgi verilmediğini söylediler demek burda bi iletişim sıkıntısı var bu sistem bir evime zarar veriyor ben şahsen 3 projeyi birden yatırıyorum ve Birgün bile aksatmadım bu konu ile ilgili acil birileri dönüş yapmalı bana.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Birevim Ev Araba Hiç Bir Şey Alınmaz !!

Şikayetçinin Adı: Mücteba Çol..      Tarihi:  28 Mart 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Birevime 30000 peşinat verip 80000 TL araç almak için başvurdum. Benden sigorta kasko bedeli adı altında 3000 TL kestiler. Dışarıda farklı sigorta ve kasko araştırması yaptığımda sigorta ve tam kasko 2750 TL tutuyordu. Üstelik Birevimin bana yapmış olduğu kaskoda tam kasko değil yarım kaskoymuş. Ben kasko ve sigortamı dışarıdan yaptıracağımı söyledim. Üstelik yaptığım hukuki araştırmalar sonucu onlara yaptırma gibi bir zorunluluğum yokmuş. Ben aracımı dışarıdan sigortacıya yaptırdım. Birevimden benden kesmiş olduğu 3000 TLyi  istediğimde  ise bunu geri vermeyeceklerini söylediler. ÖZELLİKLE ŞUNU BELİRTMEK İSTİYORUM. BELKİ YAZIYI OKUYAN OLUPTA BİRİNE FAYDAMİZ OLUR. KESİNLİKLE EV ARAC NE OLURSA KASKO VE SİGORTALARINIZI BİREVİMDEN YAPTIRMA GİBİ BİR ZORUNLULUĞUNUZ YOK. KENDİLERİ YÜKSEK FİYAT SÖYLEYİP SİZİN ALACAĞINIZ PARADAN KESİYOR.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Birevim Beni Kandırdı Ve Oyaladı !!

Şikayetçinin Adı: Aydın Sez..      Tarihi:  3 Mart 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Birevime 100 bin tl eve yazıldım daha sonra yeni kampanya çıkardılar müşteri getir teslimatını öne alalım 8 ay önce bi arkadaşımı getirdim 50 bin tl ye yazdırdım 1 ay öne çekildi dendi bana tamam dedim 1 ay sonra gittim dediler ki 1 ay öne çekilmedi çalışma bedeli payından yüzde 10 neyse tamam dedim 5 ay önce bi arkadaşımı daha yazdım ve yazmadan önce üstüne basa basa dedim ki 1 ay çekilecek mi önce yok denildi sonra tamam dediler kaydettim geçen hafta yine bi arkadaşı 100 bine kaydetmeden önce yine sordum kaç ay çekiyorsunuz 2 ay söylendi ve defalarca teyit ettirdim tamam dedim onu da kaydettim toplam 3 ay erken teslimatım oldu dün birini daha 50 bine kayıt edecem bana dedi ki bunu da kaydedersen toplam 3 ay edecek bunu kaydetmez isen 2 ay olarak kalacak nerede bana söylenen söz inkarlar aldı başını gidiyor oradaki diğer çalışanlarda inkar etmeye başladılar benim şahitlerim var getiririm gerekirse ama Birevim çalışanları başlı başına bi kandırmaca içine girmişler resmen bizi parmaklarında oynatıyorlar ve şu an da benim 3 ay erken teslimat ve 300 TL kar payından kazancım olması gerekirken bana 2 ay söyleniyor ve taksit tutarlarım da ise 300 TL eksik görünüyor bu bile yansımamış gereğinin yapılmasını arz ederim hiçbir şekilde güvenim kalmadı Birevim'e yazıklar olsun pişman oldum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Birevim Beni Zor Duruma Düşürdü!!

Şikayetçinin Adı: Yonca..      Tarihi:  17 Ocak 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

İyi günler öncelikle 14.06.2019 tarihinde Birevim firmasına ev almak için kayıt yaptırdım. Günümüze kadar 8200 TL ödeme yaptım yalnız biriken kredi ödemelerin çocuklarımın okul masrafları beni çok yıprattı ve firmayı arayıp caymak istediğimi söyledim yalnız bana ödediğim 8200 TL yi geri alamayacağım söylediler konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Birevim Ödediğim Taksitler Yanlış Gözüküyor!!

Şikayetçinin Adı: Derya A..    Tarihi:  17 Ağustos 2019   Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Birevim müşterisiyim ve mobil uygulama üzerinde ödediğim taksitler birebir doğru yansımıyor. Taksit erteleme yapmıştım bu işlem gözükmüyor. Teslimat tarihi hatalı gözüküyor. Bu işlemlerin doğru olarak gözükmesi için mobil uygulamadaki gerekli güncellemelerin yapılmasını talep ediyorum. İleri zamanlarda bu güncellemenin yapılacağı şeklinde cevap almayı geçiştirme olarak görüyorum bu şekilde cevap almak yerine ne zaman bu güncelleme yapılırsa o zaman cevap almak istiyorum.
Bir müşterinin ödediği taksitleri direk kendisinin görebilmesi için mobil uygulamaya giriş yapıp görmek istemesi ve teslimat tarihini unuttuğunda görebilmesi için mobil uygulamaya girdiğinde bunu görmek istemesi en doğal hakkıdır. Mobil uygulamanın düzeltilmesini ve en kısa sürede bu sorunun giderilmesini Birevim yetkililerinden talep ediyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Birevim Çelişkili İş Yapıyor Yatırdığım Taskiti Görmezden Geliyorlar!!

Şikayetçinin Adı: Derya A...    Tarihi:  23 Temmuz 2019   Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Merhaba. 2018 ağustos Kocaeli Gebze Birevim adlı organizasyon firmasına çekilişle ev kampanyasına girdim. İlk taksit ile beraber bir miktar organizasyon ücreti yatırdım. Ağustosta çekilişe girdim. Bir sene zarfında çok çelişkiler oldu. 1-İlk girişimizde ilgilenen arkadaş evi eşinin üzerine yapalım. Kefillerden biri sen diğeri ben olurum dedi ama ne yazılı bir şey verdi ne de sonra ilgilendi. Ekonomik durumdan dolayı 3 ay dondurmak istedim dondurdu. 2-Daha sonra ilk ilgilenen arkadaşın tayini başka yere çıktı. onun yerine gelen ve bizimle ilgilenen arkadaş organizasyon ücreti taksitleri ödenirken dondurma olmaz ayrıca sözle kefil olmaz dedi. 3-Ağustos 2019'e kadar 11500 tl yatırırsanız çekilişe katılırsınız dedi. Şimdi de bu hesabı da değiştirdi 2000 tl fazla ödeme çıkardı. Çekiliş hakkı için ilk taksiti yatırmanız gerekir dedi. Oysa ilk taksiti baştan yatırmıştık. Şikayetçiyim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Birevim Markası ve Şikayetleri Hakkındaki Yorumlar: ...

Yorum Yaz
bottom of page