top of page

A101 Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

a101.png

Şikayet Sayısı = 90

Cevap Sayısı = 0

Yorum Yaz

A101 Ürünlerin Kilogramını Yazmıyorlar!

Şikayetçinin Adı: İsmail T...       Tarihi:  20 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

A 101 Ünalan çarşı şubesinde Kahvaltılık sucuk, kasar peyniri gibi ürünlerin üzerinde kg fiyatı yok. Sadece paketli ürün tutarı yazıyor. Mukayese edebilmek için kg fiyatları yazılmalı. Bazı ürünlerde bu yapılmışken bazılarında yazılmaması kafa karıştırıcı. Gorevliye sorduğumda yeni uygulama böyle dedi. Bazılarında var ama dediğim de onların eski etiket olduğunu söyledi.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

A101 Raf Fiyatı Kasa Fiyatı Arasında Fark Var!

Şikayetçinin Adı: Güneş Y...       Tarihi:  11 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

A101 - Raf fiyatı ile kasada fiyat farkı olduğunda tüketicinin lehine olan yani raf fiyatı geçerli olması gerektiği halde fiyata zam gelmiş denilip raf fiyatı geçerli değildir demeleri ve raf fiyat etiketlerini değiştirmemeleri.A101 K.çekmece şubesinde her alışveriş sırasında fişi kontrol ettiğimde mutlaka satın aldığım bir üründe bu duruma rastlamam, benim sorunum değil ,ürünü iade edin diyen kasiyer.Ürünü iade ettiğim halde raf fiyat etiketini değiştirmemek.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

A101 Katalogda Olan Ürün Mağazada Yok!

Şikayetçinin Adı: Yeliz K...       Tarihi:  09 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

A101 - 7 Ocak katalogunda yer alan ABC yumuşatıcı sabahtan bölgemde birden fazla a101 noktasına gitmem halinde alamadım ve personel o ürünün mağazaya hiç gelmediğini söyledi... Satmaya ağınız ürünü sadece kataloğa koymayın insanları bu pandemi de boşu boşuna sokağa çıkarıyorsunuz yazıklar olsun.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

A101 Arzum Marka Robot Tarafıma İletilmedi!

Şikayetçinin Adı: Leyla D...       Tarihi:  09 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

A101 robot Arzum marka tarafıma kargo teslim edilmedi ve 2 aydır param geri iade yapılmadı halada oyalıyorlar bizi şikayetçiyim gerekirse mahkemeye kadar gideceğim. Lütfen şikayetim dikkate alınsın.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

A101 Çalışanı Onca Kişinin Sağlığını Riske Attı!

Şikayetçinin Adı: Gamze Ö...       Tarihi:  09 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

A101 - İzmir Harmandalı şubesinde geçen aldığım duvar saati bozuk çıktığı için geçen gün gittiğimde sordum fişim yok değişim yapabilir miyim diye yardımcı olucaklarını sonra gelmemi söylediler. Kocaman saati aldım gittim fişsiz değişim yapamayacaklarını sert bir şekilde mağaza müdürü ifade etti. Ben de sorumlu biriyle görüşmek istedim. Verdiği telefon A101’in deposuna aitmiş böylesine kurumsal bir firmada yetkili yok yani beyfendi onun yapabileceği bir şey olmadığını söyledi önce sonrasında insan gibi gelsem yardımcı olabileceğini hatta belki saati başka yerden aldın ya da çaldın dedi başka şubeden değiştirmem gerektiğini belirtti. Bu arada ülkece pandemi halinde olduğumuz bu günlerde maskesini çıkartarak konuştu defalarca uyarmama rağmen burnunu kapatmadan konuştu. en son burada çalışanlar sizin köpeğiniz değil derken bunca hakaret ve muameleden sonra köpek yerine konan kim gerçekten merak ediyorum. Her gün alış veriş yaptığım yerden bir daha asla yapmam mağazanın içinde hem onca kişinin sağlığı riske atıldı hemde hırsız yerine konuldum. ve bunu oldukça yüksek bir tonda söyledi herkes bu hakaretleri duydu. En son verin parasını gitsin diye aşalayıcı bir şekilde mağazanın öbür ucuna bağırdı ben ömrümde böyle rezillik görmedim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

A101 Tarafıma Bilgi Vermeden Siparişimi İptal Etmiş!

Şikayetçinin Adı: Levent C...       Tarihi:  04 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

A101’den şikayetçiyim. 01.01.2021 günü A101’in internet sayfasından Piranha 500 Watt dekupaj testere sipariş ettim ve siparişim onaylandı. Ancak işimi garantiye almak istedim ve 0858 808 21 01 den müşteri hizmetlerini arayarak siparişimin onaylanıp onaylanmadığına dair teyit almak istedim. Çünkü daha önceden şikayet sitelerinde A101 hakkında okuduğum yorumlar beni tedirgin etsede koskoca kurumsal bir firmada böyle bir şey olamaz diye düşünerek itibar etmesemde teyit amaçlı aradım. Müşteri temsilcisi siparişimin onaylandığını ürünün en geç çarşamba günü kargoya verileceğini hayırlı olsun diyerek kapattı. Bugün öğrendim ki siparişim iptal edilmiş hem de hiçbir şekilde tarafıma hiçbir bilgi verilmeden. Müşteri temsilcisini aradım evet iptal ettik. Çünkü tedarik edemedik dedi. Koskoca kurumsal firma ulusal kanallarda a10001 olduk diye reklam ver bangır bangır yayın yap a10001 olduk diye sonra da 119 liralık bir ürünü temin edemedik diye hiç kimseye haber etmeden siparişi iptal et madem iptal ettin nerede benim para iadem hesap ekstreme bakıyorum para iadesi de yok. Ya senki ulusal kanallarda bas bas bağırarak reklam yapıyorsun a100001 olduk diye 100 liralık ürünü temin edemedikten sonra benim paramı 4 gündür kullandıktan sonra 100 lirayı iade etmeyip üstüne yattıktan sonra a100001 değil a bir milyon bir olsan ne olur her yerinden güvensizlik akıyor. Demek ki neymiş teamüller asla yanılmazmış. Bu kadar insan bu şikayet sitelerine A101 hakkında olumsuz şey yazıyorsa bunların hepsi yaşanmışlıklarmış. Helal olsun sana A101 yine kandırdın halkı. Kandırıldık. 

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

A101 Birşah Süt Bozuk Çıktı!

Şikayetçinin Adı: Leyla Y...       Tarihi:  04 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

A101. Birşah süt sütün son kullanma tarihine 15 gün varken bozuk çıktı. Götürdüğümüzde A101 ortaca mağaza müdürü ürünü iade almadı. Şikayetçiyim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

A101 Personel Beni Tersledi!

Şikayetçinin Adı: Sema E...       Tarihi:  03 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

A101. Kocaeli Körfez Çamlıtepe mağazasından spot ürünü alcaktım değişim yada iade yapabilir miyiz dedim çalışan personel değişim ve iade yoktur diye beni tersledi bildigim kadarıyla iade ve değişim yapılıyordu bu konuyla ilgili dönüş yapmanızı rica ediyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

A101 Personel Yiyeceklerin Üzerinde Ayakkabıyla Geziyordu!

Şikayetçinin Adı: Nurettin S...       Tarihi:  02 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

A101. Sayın Yetkili; İstanbul Küçükçekmece Halkalı İstasyon Mahallesi Taştepe Mevkiindeki A101 şubenizden 2 Ocak 2021 tarihinde saat 15:00 civarında alışveriş yaparken personelinizden birinin dondurucunun ve yiyeceklerin üzerinde ayakkabısıyla gezinerek rafları düzenlediğini ve bu sebepten bir bayan müşteriyle tartıştıklarını gördüm. Personelin umursamaz tavrı beni rahatsız etti ve aynı uyarıyı ben de yaptım. Bana "sonra sileceğim" diye cevap verdi. Personele "bu hataya hâlâ devam ediyor olmasının bile ayrı bir saygısızlık olduğunu, yapılan uyarıları dikkate alması gerektiğini" söyledim. Bunun üzerine "sonra sileceğim dedim ya, anlamıyor musunuz" şeklinde sert ve saygısızca bir karşılık aldım. "İlla şikayet etmem mi gerekiyor" diye kendisini son kez uyardığındaysa orada bulunan başka bir personel konuşmaya karışarak beni "abartmakla ve sesimi yükseltmekle" itham etti. Birbirlerinden güç alarak pervasızlaştıkları belliydi. Ek olarak, İstasyon mahallenizdeki hiçbir şubenizde korona tedbirlerine yeterince dikkat edilmiyor; özellikle sosyal mesafe konusunda gerekli uyarılar/hatırlatmalar yapılarak müşterilerin kurallara uyması için çaba sarfedilmiyor. Özetle, personelinizin hijyen ve halkla ilişkiler konularında acilen ciddi bir eğitimden geçmesi gerekiyor. Gereği yapılmak üzere bilgilerinize saygılarımla arz ve rica ederim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

A101 Mağaza Sorumlusuyla Her Gidişimde Sorun Yaşıyorum!

Şikayetçinin Adı: İbrahim Ö...       Tarihi:  02 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

A101. Mağaza sorumlusuyla her gittiğimde sorun yaşıyorum. Girişte ve reyonlarda dezenfektan yok. Sadece çıkışta kasanın birinde o da bantlanmış istediğinde başka yok diyorlar ve bu aylardır böyle. Şikayete rağmen biz istedik gönderiliyor diyorlar. Yönetici bayan tartışmayı çok seviyor. A101’in yüzünü ağartacak biri değil.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

A101 Her Gidişimde Fiyatlar Biraz Daha Yükseliyor!

Şikayetçinin Adı: Emel K...       Tarihi:  31 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

A101. Ovadan Nescafe A101 mağazacılık hizmetleri çok yakın olduğu için onu tercih ediyorum uygun fiyat diye ama her gidişimde fiyatların biraz daha yükseldiğini görüyorum bilginize denetlensin lütfen.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

A101 Ürünümün İadesini Yapmadı!

Şikayetçinin Adı: Süheyl Y...       Tarihi:  28 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

A101. Amasra kum mah. A101mağazası 18.12.2020 tarihinde APRİLLA marka traş makinası aldım çalışmasını kontrol etmek için evde 1kere kısa bir süre çalıştırdım fakat bir hafta sonra aynı markanın taraklısını yine aynı yerden aladım ilk aldığım makina taraksız olduğu için geri vermek istedim fakat bunun kullanıldığı için alamıyacaklarını söylediler bende sadece deneme amaçlı kısa bir süre çalıştırdığımı müşterinin iade hakkı olduğunu belirttiğim halde almadılar bende müşteri memnuniyeti açısından bunun böyle olmadığını düşünüyorum mağduriyetimi gidereceğinizi umarak şikayetimi değerlendireceğinizi bekliyorum saygılar sunarım.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

A101 Ne Ürünü Teslim Ediyorlar Ne De İptal Ediyorlar!

Şikayetçinin Adı: Selda D...       Tarihi:  28 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

A101’den 10.12.2020 tarihinde aldığım ürünü ne teslim ediyorlar ne de iptal edip paramı iade ediyorlar. Her gün müşteri hizmetleri görüşüp ayrıca şikayetimi yazılı olarakta belirttiğim halde hiçbir aksiyon alamadım!

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

A101 Kulaklık Gelecek Dediler Ama Yoktu!

Şikayetçinin Adı: Mehmet Fatih G...       Tarihi:  25 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

A101 Perşembe günü kulaklık gelecekti sabah erkenden kapının önünde bekledim ve içeriye girdiğimde kulaklık yoktu gelmemiş diyorlardı gittim diğer A101ler baktım hepsine gelmişti ben çalışanlardan şikayetçiyim büyük ihtimalle kendilerini ayırdılar şekilde çağırıp vaktimi kaybettiriyorlar.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

A101 Kasada Fiyat Farklı Çıkıyor!

Şikayetçinin Adı: Sedat K...       Tarihi:  24 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

A101. Hacıosman şubede Nivea losyon deodorant rafta 16.90 kasada 20.90 bu nasıl bir iş insanları kandırmak ama bunu sanal alemde yayınlayacağım daha önce aynı şekilde böyle vakalar yaşadım cumhuriyet mahallesi şubesinde ve şef denen kadın merkez yapıyor git kime şikayet edersen et dedi ama cimer şikayet edeceğim daha önce tarihi geçmiş peynir aldım veki değişiklik yaptılar bu akşam tartışma yaşadım ve şef adını söylemedi rafta 3 tane etiket çıkıyor alt alta yeni açılan Hacıosman’daki şubede İbb sosyal yardım kartı geçmiyormuş ve sözleşme iptal yaptı A101 dedi bu nasıl bi iş ve sizi İbb şikayet edeceğim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

A101 Personeli Bana Ters Davrandı!

Şikayetçinin Adı: Hamza S...       Tarihi:  23 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

A101. Elbistanda emniyet caddesindeki A101 mağazanıza gittiğimde mağaza sorumlusuna bir şey sordum bana ters davrandı gereğinin yapılmasını istiyorum.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

A101 Personeli Beni Tartakladı!

Şikayetçinin Adı: Mesut G...       Tarihi:  20 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

A101. Ürün değişikliği için geldim ve personeliniz tarafından tartaklandım yasalar çerçevesinde yasal şikayetimi ilgili mercilere ilettim sizede iletmek istedim. A101 bu şekildeki personele nasıl bir uygulama yapıyor adil müşteri odaklımı yoksa orman kanunlarıylamı yönetiliyor. Şikayetim ankara Şentepe Kızılcahamam caddesindeki personelleriniz için.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

A101 Blend Kahve Bozuk Olduğu Halde İade Almadılar!

Şikayetçinin Adı: Müzeyyen K...       Tarihi:  17 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Nescafe blend 37 markalı kahvenin içeriği bozuk olduğu halde, A101 market zinciri iade almamıştır. Gerekenin yapılması ricamdır. Şikayetçiyim A101 marketten.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

A101 Dün Reklamda Gördüğümüz Ürün Bugün Yok!

Şikayetçinin Adı: Mehmet S...       Tarihi:  13 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

A101’den şikayetçiyim. Dün akşam instagram sayfanızda yumoş 1440 ml yumuşatıcı 14.90 olarak gördüm Sabah saat 11 gibi eşim Karaafat caddesindeki şubenize gitti almak için maalesef bulamamış gerçekten çok ayıp müşterinin o ürünü marketinizde bulamamak burda müşteri memnuniyeti 0. Biz bugün mağdur olduk bir daha indirimde ürün bile olsa emin olun bir daha almayız bu konuyla alakalı bi çözüm bulun yoksa birçok insan 101’e gitmez

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

A101 Personelleri Hamal Gibi Çalışıyorlar!

Şikayetçinin Adı: Hamza Y...       Tarihi:  13 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

A101 marketinde personeller hamal gibi çalıştırılıyor. Gerçekten çok üzülüyorum artık çalışanların yüzünden anlaşılıyor ne kadar yorgun oldukları. Sözleşmede günde 9 saat diye yazarken çalışma saatleri personeller günde 15 17 saat çalışıyor. Mağazalara personel almıyorlar hep eksik personel çalışıyorlar mesai yok yol yemek desen yok.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

A101  Markası ve Şikayetleri Hakkındaki Yorumlar: ...

bottom of page