top of page

Doğtaş Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

Doğtaş Hakkındaki Tüketici Şikayetleri

Şikayet Sayısı = 13

Cevap Sayısı = 0

Doğtaş 2000₺ Ön Ödememi Geri Vermiyor!

Şikayetçinin Adı: Nusret S..       Tarihi: 11 Ocak 2021         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

DOĞTAŞ MOBİLYA - Merhaba. 26 Kasım 2020 tarihinde İzmir Kısıkköy’deki mağazanıza gittik. Koltuk takımı, yatak odası vs. Bir şeyler beğendik. Ödeme konusunda bütçem yeterli olmayınca kredi kartımın limitini yükseltmek için bankamdan talepte bulundum. İki saat içinde sonuçlanır dediler. Bizde diğer işlerimizi halledelim bankadan cevap gelince geliriz ödemeyi yaparız dedik. Mağaza müdürü biraz ön ödeme alalım dedi bende tamam dedim. 2000 Tl. Kredi kartımdan ödeme yaptım. 2 saat sonra limit yükseltme talebim olumsuz sonuçlandı. Bende hemen mağazanızı arayıp durumu anlattım. Paramın iadesini istedim. Beni 1 hafta oyaladılar, sonunda biz o gün sipariş geçtik ödeyemeyiz dediler. Noterden ihtarname gönderdim ona bile cevap vermediler. Şimdi size soruyorum. Satmadığınız bir üründen aldığınız parayı ne diye kaydediyorsunuz. Çok mu zor. Bunun adı nedir Allah aşkına. Tabi şimdi mahkeme safhası başlıyor. Siz bu insanları nasıl çalıştırıyorsunuz. Adınızı lekeliyorsunuz. Bunları bütün platformlarda yazacağım ve çevremde anlatacağım. Basit bir empati yapsanız anlarsınız. 2000 lira için değer mi, yazık çok yazık...

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Doğtaş Faturamı İstememe Rağmen Göndermiyorlar!

Şikayetçinin Adı: Mine U...       Tarihi: 17 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Silifke DOĞTAŞ MOBİLYA’dan aldığım ürün aldığım günden beri defolu diye garantiye gönderdik dediler ama hala aynı sorun var faturamı istememe rağmen vermiyorlar. Şikayetçiyim.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Doğtaş Koltuğum Yanlış Geldi ve 5 Aydır Yapılmadı!

Şikayetçinin Adı: Filiz E...       Tarihi: 8 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Doğtaş’tan şikayetçiyim. Ağustos ayında Clara 3lü ve 2li koltuk aldım. Bir buçuk ay sonrası için sözleşme imzaladık ve 3 hafta gecikme ile teslime geldiler fakat 2li koltuğun kol kısmının önünde yırtık vardı. Bunun değişeceğini söylediler onlarca kez Doğtaş'ı aramama rağmen aralık ayında geçen hafta kumaşın geldiğini söyleyerek kolu götürdüler. Bugün getirdiler kolu fakat yanlış kol sipariş verilmiş. Tekrar değişecek kolun kumaşının gelmesini bekleyeceğiz deyip gittiler. 5 aydır bekliyorum ve sonuçta hala düzelen bir şey yok. Bugün fabrikaya bildirseler bile yine 2.5 ay ben kumaşı ve sonra tekrar kolun alınmasını kumaşın döşenip getirilmesini bekleyeceğim. Bu nasıl bir satış anlayışı. Bu kadar mağduriyetim ne olacak. Kol değişip gelene kadar yeni kumaşla koltuğun kumaşı arasında ton farkı olacak. Yazık böyle bir firmaya asla yakışmayan bir tutum...

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Doğtaş 2 Hafta Bekledim ve Yanlış Ürün Gönderdiler!

Şikayetçinin Adı: Şükran A...       Tarihi: 7 Aralık 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Fatsa Doğtaş mobilyadan baza ve komidin aldım. Bana önce stoklarda var iki hafta içinde gelir dediler iki ay oldu ürün gelmediği gibi farklı bir ürünü getirip kandırmaya çalıştılar. Mesajları var iade iptali yaptım ama hala işlem onayı yok şimdi de öyle oyalıyorlar bu firma resmen dolandırıcı çok mağdurum param iade olmadığı için yatak da alamıyorum gereğinin yapılmasını istiyorum artık.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Doğtaş Yatak Odası Takımım Aylardır Gelmedi!

Şikayetçinin Adı: Gonca A...       Tarihi:  15 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Doğtaş marka yatak odası takımını 20 ağustosta aldım. Ekim ayı içerisinde teslim edilecekti ancak kimse aramıyor ürünüm hakkında bilgi verilmiyor. Teslim tarihi geçmiş olmasına rağmen halen teslim tarihi verilmiş durumda değil mağdur ediliyorum müşteri hizmetleri satıcı şube kimse ilgilenmiyor.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Doğtaş Yapılan Ödemenin İadesi Yapılmadı!

Şikayetçinin Adı: Vahit K...       Tarihi:  4 Kasım 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

EDREMIT DOGTAS MAGAZASINDAN IKI ADET KANEPE ALMAK ICIN 16 TEMMUZ 2020 DE 1350 TL NAKIT VE 2450 TL KREDI KSRTI ILE 10 AY HER AY 245 TL SEKLINDE ODENDI KANEPELER 15 AGUSTOS 2020 DE GELECEGI BILDIRILDI ZAMAN ZAMAN ARANIP ZAMANINDA GELMEZSE IPTAL EDECEGIMI BILDIRDIM ALDIGIMIZ KANEPE SOYLENEN TARIHTE GELMEDI 17 AGUSTOD 2020 DE IPTAL EDIP ODEMEMIN IADESINI BILDIRDIM VE 21 GUN IS GUNUNDE IADE EDILECEGI BILDIRILDI FAKAT DEFALARCA MAGAZAYI VE MUSTERI HIZMETLERINI ARADIM MALESEF ODEDIGIM 3800 TL PARAM HALA IADE EDILMEDI 10 EYLUL 2020 DE EYUP TUKETICI MAHKEMESINEDE DILEKCE VERDIM MALESEF HIC BIR GELISME OLMADI.MALESEF ODEDIGIM PARAMI ALAMADIM.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Doğtaş Kadar Kötü Ürün Görmedim!

Şikayetçinin Adı: Erdal G...       Tarihi:  19 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Doğtaş mobilya, firmanın sattığı ürünler kalitesi olup servis ve müşteri hizmeti geri bildirimleri çok kötü. Verdiğiniz paranın hakkını verecek ürün gönderilmiyor. 2018 yalında aldığım ürünle ilgili defalarca çağrı açtırdım ürün bir defa tamir gördü aradan 3 ay sonra aynı sorunlar gene ortaya çöktü tekrar tamir dediler ama ürün o kadar kalitesizki çift taraflı bantla işlemler yapılmış ürünü değişim istiyorum dedim yapmayız dediler. Tüketici olarak bu kadar kötü ürün görmedim. Ve fabrika garanti süresi dolacağını bildiği için umursamıyor. Koşacak mahkemelik olacağız sanırım.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Doğtaş Ürünü Satana Kadar Herşey!

Şikayetçinin Adı: Ayşe B...       Tarihi:  9 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Doğtaş firmadan satın almış oldugum ürünler tarafıma bildirilen süre içinde teslim edilmedi kumaş ile ilgili tedarik sorunu yaşandığı için ek süre taleb edildi ve tarafıma ileri bir zamana teslim sözü verildi fakat verdikleri tarihe uygun hareket edilmedi mağduriyetim hiçbir şekilde dikkate alınmadı firmadan ve tarafıma satışı yapmış olan Silivri Doğtaş bayiinden şikayetçiyim bir daha asla bu firmayı tercih etmeyeceğimi ve kurumsal bir firmaya hiç de uygun bir çalışma politikalarının olmadıgını gösterilen çabanın yalnızca satış süreciyle kısıtlı oldugunu birebir yaşadım ürünü sattıktan sonra asla müşteri memnuniyeti ile alakalı bir tavır göremedim maalesef.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Doğtaş Müşterilerini Mağdur Ediyor!

Şikayetçinin Adı: Ayşe S...       Tarihi:  7 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Doğtaş mobilyadan 16 08 2020 tarihinde almış olduğum yatak odası takımının bazası hala teslim edilmedi. Teslim tarihi 28 09 2020 diye not alınmıştı dolap ici ledlerinde sorun olmasına rağmen ilgilenilmedi güvenilir bi marka diye gidip 14 bin tl ödeyip almış olduğum ürün ortada yok hiçbir firmanın müşterilerini bu kadar mağdur etmeye hakkı yoktur aramamıza rağmen sürekli erteleme yapılmaktadır tüketici haklarına şikayet edip paramin iadesini isteyeceğim hiç kimseye de Doğtaş mobilya yi tavsiye etmiyorum paranızla rezil olmayınız.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Doğtaş Alarak Yanlış Firmayı Seçtik!

Şikayetçinin Adı: Elvan Tören M...       Tarihi:  6 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

 Doğtaş Koltuk takımı almak niyetiyle İzmir Mavişehir bayiine gittik. 13 Ağustos 2020 de seçtiğimiz ürünün ödemesini yaptık ve satış sözleşmemiz karşılıklı imzaladık. Ürün teslim tarihi 18 Eylül 2020. Ailem ürün gelecek diye eski koltuk takımını ihtiyacı olanlara verdi. O tarihten bu yana (15 Eylül 2020) 70 küsür yaşındaki insanlar sandalye tepesinde (pandemi sebebiyle dışarı çıkmadan) oturuyor. Artık beden sağlıkları bozulmak üzere. Bayii ve fabrikayı aramalarımıza net bir cevap alamıyoruz. Sadece söylenen 3 'lü koltuk üretimde.... Bu nasıl bir koltuktur ki yaklaşık bir aydır üretilemedi? Biz satın alma kararımız da yanlış firmayı mı tercih ettik? Satış sonrası hizmet daha ürün teslim edilmeden bu kadar kötü ise ürün teslimi sonrası yaşanacak aksilik olması durumunda aynı amatör tavırla mı karşılaşacağız? Kalite yönetim sistemi gereği telefon görüşmelerinin kayıtlarını alıyorsunuz ancak "yapmış olmak " için bu kayıtları aldığınız çok belli. Kurumsal firma olmak bu sürecin çok dışında kalıyor. Amatörlük işletmelerde heyecanı, çabayı, özeni canlı tutmak adına "ruh" olarak taşınır. Koskoca fabrikalar kurup , kalite belgeleri alıp , hukuki sözleşmelerle yükümlülükler altına girip müşteriyi sıkıntıya sokacak uygulamalarda amatörlük yapılmaz. Müşteri için sadece satışın ve ödemenin keyifli geçmesi yeterli değil. Önemli olan uygulamalarımızda ne kadar yetkin olduğunuz. Doğtaş firması maalesef bu konuda bizi hayal kırıklığına uğrattı. Çevremizde mobilya değişimi düşünen insanları uyarıyoruz. Sözleşmelerde yazılı teslim tarihlerine güvenmesinler diye. Hatta mümkünse farklı alternatifleri değerlendirdiler diye. Çok acı ... Zaten kaç firmayı kurumsal diye dikkate alıyoruz?

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Doğtaş Asla Kimseye Tavsiye Etmem!

Şikayetçinin Adı: Bahar Gö...       Tarihi:  2 Ekim 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

18 ağustos 2020 tarihinde mavişehir Doğtas 'dan konsol, masa ve tv ünitesi aldık. 30 ila 45 gün içinde ürünlerin teslim edileceği söylendi ve sözleşme yaptık. Ürünler fabrikadan çıkarken arandım, bir sorun yoksa ürünleri gönderiyoruz dendi. Problem yok gönderi dedik. Ekim ayı ortasında yok pazartesi, yok çarşamba yok cumartesi diyerek randevu verildi bomboş evde akşam 21 lere kadar ürün bekledik. Nihayet cumartesi sabah ürünler geldi ama masanın üst tablasının her iki parçası da ezik geldi. Tutanak tutuldu. Ertesi hafta ürünü getireceğiz dediler. Bir parça ürün içinden çıktı. Diğer urun gelmemiş. Tekrar tutanak tutuldu hala masanın diğer tarafını bekliyoruz. Doğtaş mi tövbeler olsun kimseye tavsiye etmem.. zona oldum bu sıkıntılar yüzünden, yazıklar olsun. Sakin ha sakin buz yandık siz yanmayın.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Doğtaş Yatak 15 Gün Oldu Hala Yok!

Şikayetçinin Adı: Gözde B...       Tarihi:  17 Eylül 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Doğtaş istikbal bağcılar bayisinden yatak aldım 15 gün içerisinde gelineceği söylendi 2 buçuk ay oldu paramin iadesini yapmıyorlar ve yatağı teslim etmiyorlar. İlgilenirseniz sevinirim .

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Doğtaş Evi Düzdük Boşa Masraf Yaptık Çok Pişmanız!

Şikayetçinin Adı: Özlem At...       Tarihi:  30 Mayıs 2020         Şikayete Maruz Kalan Markanın Tavrı: CEVAP YOK

Doğtaş mobilyadan tüm mobilyayı evi düzdük. Mobilyanın her yeri sorunlu çizik içinde orta sehpanın cami yanlış kesilmiş. koltukların hepsinde dikiş hatası var.rezillik içinde.yeni evliyim evime misafir alamıyorum. Hiç memnun kalmadık. Beş kuruş etmez mobilyaya 33 milyar para ödüyoruz. Hiç bir sekil De Doğtaş yardımcı olmadı teşekkürler Doğtaş.

Şirkete Ayrılan Cevap Bölümü

Doğtaş Markası ve Şikayetleri Hakkındaki Yorumlar: ...

Yorum Yaz...
bottom of page